Bardzo dobry występ rocznika 2009 Akademii Piłkarskiej Las Vegas w Bełchatowie

1179

W sobotę 3 lutego podopieczni Akademii Piłkarskiej Las Vegas z rocznika 2009 wzięli udział w Halowym Turnieju „Bełchatów Cup 2018” organizowanym przez GKS Bełchatów. Do turnieju zgłoszonych zostało 11 drużyn (w tym dwie nasze), które zostały podzielone na dwie grupy. W grupach grano systemem „każdy z każdym” po 12 minut na trzech boiskach równocześnie.

Lechia II – GKS Bełchatów II 3-0

Regulamin turnieju przewidywał awans trzech najlepszych drużyn w grupach do Ligi Mistrzów, natomiast z miejsc 4-6 do Ligi Europejskiej.
Obie nasze drużyny awansowały do Ligi Mistrzów, odpowiednio Lechia I z pierwszego miejsca i Lechia II z trzeciego.

Wyniki Ligi Mistrzów:
Lechia I – Soccer Kids Łowicz 4-1
Lechia I – Diament Zduńska Wola 2-0
Lechia I – Lechia II 3-1
Lechia II – ŁKS Łódź I 3-3
Lechia II – MULKS Łask 0-1

Po zaciętych pojedynkach i dobrej grze Lechia II zajęła ostatecznie piąte miejsce w całym turnieju.
Lechia I przeszła przez cały turniej niepokonana i zasłużenie z kompletem punktów zajęła najwyższą lokatę.
Ogromne brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy pokazali naprawdę dobrą grę zespołową. Systematyczna praca na treningach przyniosła spodziewany efekt. Niezliczona ilość wspólnie przeprowadzonych akcji, które bardzo często kończyły się celnymi strzałami cieszyła oczy licznie zgromadzonych kibiców.

Warto nadmienić fakt, iż tytuł „Króla Strzelców” otrzymało dwóch naszych zawodników Tomasz Bielejewski oraz Paweł Ziober. Chłopcy strzelili aż po 9 goli! Zostali nagrodzeni przez organizatorów pamiątkowymi pucharami oraz upominkami.
Brawo!!!

Lechia I: Antoni Pawełkiewicz, Stefan Adamus (1 gol), Tobiasz Będziński (6), Denis Kacperek (4), Bartłomiej Chyb (5), Paweł Ziober (9), Jakub Dembowski (4), Kornel Kowalski.
Lechia II: Miłosz Smejda, Wiktor Kałużny (4 gole), Tomasz Bielejewski (9), Samuel Gużda (2), Marcel Kowalczyk (1), Oskar Garlikowski (1), Kacper Stępowski (1), Michał Wojtaszewski.

Trenerem chłopców jest Radosław Wilczyński.