Policja apeluje o ostrożność na drogach- zwolnij zanim będzie za późno

679

Prędkość nadal wskazywana jest jako jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących w ostatnich latach. Niestety, pomimo wielu działań promujących bezpieczną jazdę, kierujący nadal zapominają zdjąć nogę z gazu. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni na drogach powiatu tomaszowskiego doszło do jednego wypadku drogowego i 7 kolizji. Pamiętajmy kilka kilometrów mniej na liczniku zapewni odpowiednie panowanie nad pojazdem, a co za tym idzie bezpieczne dotarcie do celu.

14 lutego o godzinie 10:35, na S8 doszło do zdarzenia drogowego, w trakcie którego kierujący samochodem ciężarowym scania nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem zjechał na lewą część jezdni i uderzył w bariery oddzielające jezdnię, następnie zjechał na prawy pas ruchu, rónież uderzając w bariery energochłonne. Kierujący pojazdem 27 letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego nie doznał żadnych obrażeń.

15 lutego o godzinie 7:00, na drodze K48, na wysokości miejscowości Cygan doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 27 letni mieszkaniec Bełchatowa, kierując renault, w trakcie manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym vw golfem, którym kierował 33 letni mieszkaniec Piotrkowa Tryb. Kierujący vw z obrażeniami ciała śmigłowcem został przetransportowany do łódzkiego szpitala. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.

Pamiętajmy, przepisy nie nakazują kierującemu jazdy z maksymalną dopuszczalną prędkością. Zobowiązują go jednak do poruszania się z prędkością bezpieczną, czyli taką która zapewnia panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, m.in. rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, czy wreszcie warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Jeśli więc na drodze panują trudne warunki, pada deszcz lub śnieg, a jezdnia jest śliska pamiętajmy by zdjąć nogę z gazu.

Źródło: KPP