Konieczne zmiany w TTBS. Powołano nowego wiceprezesa

444

Rada nadzorcza Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przychyliła się do rekomendacji prezydenta Marcina Witko oraz prezes TTBS Marii Chilińskiej i powołała na stanowisko wiceprezesa Lucynę Pietrzyk, dotychczasową dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta.

W poniedziałek (19 lutego) prezydent spotkał się z zarządem oraz pracownikami spółki, by poinformować, że z końcem roku wygasa umowa miasta z TTBS na dzierżawę nieruchomości i zarząd obiektami mieszkalnymi w zasobie miasta. W przypadku braku widocznej poprawy funkcjonowania spółki, przeanalizowana zostanie inna forma zarządzania nieruchomościami, w tym bezpośrednio przez miasto.

– Nie może być tak, że klienci TTBS są traktowani jak zło konieczne. TTBS funkcjonuje dla nich, nie odwrotnie. Będę się bacznie przyglądał spółce. Obecny stan, to efekt wieloletnich zaniedbań. Jeżeli nadal nie będzie zmian, być może trzeba będzie podjąć bardziej radykalne działania – podkreśla prezydent Marcin Witko.

 Źródło: Urząd Miasta