Nietrzeźwy kierowcy wyeliminowani z ruchu

290

W ciągu minionego weekendu, policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą był 30 – letni obywatel Ukrainy, któremu alkotest wykazał 2,6 promila. Pamiętajmy, policjanci nadal będą reagować na wszelkie próby złamania prawa i zasad bezpieczeństwa. Kontrole stanu trzeźwości, przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym czy w końcu zwracanie uwagi na nieoświetlone jednoślady. Osoby popełniające tego typu przestępstwa ( kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości), bądź wykroczenia muszą się liczyć z poniesieniem odpowiedzialności.

17 lutego o godzinie 19:50, w Ciosnach policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 37-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego kierował hondą, miał w organizmie 0,8 promila, tego samego dnia o godzinie 21:50, w Tomaszowie Mazowieckim na ulicy Św. Antoniego, został zatrzymany 30 letni obywatel Ukrainy, mężczyzna kierował oplem miał w organizmie 2,6 promila. 17 lutego o godzinie 23:15, w Królowej Woli został zatrzymany 20 letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, mężczyzna kierował oplem, mając w organizmie 1 promil alkoholu.

Ogromne zagrożenie, nie tylko dla siebie samych ale także dla innych uczestników ruchu, stanowią pijani rowerzyści.

16 lutego o godzinie 11:15, w gminie Ujazd policjanci zatrzymali 64- letniego rowerzystę, mężczyzna mia w organizmie 1,8 promila. Drugi pijany rowerzysta „wpadł” tego samego dnia w Tobiaszach, o godzinie 14:15, 59-latkowi alkotest wykazał 1,8 promila.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy, natomiast kierowanie rowerem na podwójnym gazie to najczęściej 500 złotowy mandat karny, a czasem wniosek do sądu.

Źródło: KPP Tomaszów Mazowiecki