Kolejna seniorka oszukana! Starsza pani straciła pieniądze

791

Po raz kolejny policjanci otrzymali zgłoszenie, że 67-latka z Tomaszowa została okradziona przez kobietę, podającą się za policjantkę z Warszawy. 19 lutego oszustka telefonicznie poinformowała pokrzywdzoną, że jej córka była sprawcą wypadku samochodowego i żeby jej pomóc kobieta musi szybko przekazać wskazanej osobie pieniądze. Niestety pokrzywdzona, wykonała telefoniczne polecenia oszustów, wypłaciła z banku pieniądze , które dała nieznajomej kobiecie. Zgłaszająca po krótkim czasie zadzwoniła do córki i wtedy zorientowała się że padła ofiarą oszustów.

Policja apeluje o kontakt z policją osoby, które widziały w okolicach ulicy Chopina w godzinach 12:00-15:00, auto w którym znajdowały się podejrzanie zachowujące osoby. – Jednocześnie apelujemy w szczególności do osób starszych o rozsądną nieufność wobec osób obcych.

Uwaga, policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy. Gdy mamy podejrzenia, że ktoś od nas próbuje je wyłudzić, należy się skontaktować z funkcjonariuszami, dzwoniąc choćby pod numer alarmowy 112.

Przestępcy, aby okraść seniorów, podają się również za pracowników wodociągów, spółdzielni mieszkaniowej, administracji osiedla, czy też gazowni. Zdarzały się też przypadki wizyt osób, które podawały się za masażystów lub przedstawicieli przychodni lekarskich. Oferujących np. „bezpłatne badania pomiary ciśnienia w domu”, a tak naprawdę pod sprytnym pretekstem przetrząsają mieszkanie.

Źródło: KPP Tomaszów Mazowiecki