Olimpijczyk Edward Skorek z wizytą w Dziesiątce

1599

W czwartek, 22 lutego, do Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków przybył pan Edward Skorek, polski siatkarz, mistrz świata i mistrz olimpijski.

Było to spotkanie z cyklu „Tomaszowscy Olimpijczycy – oczami uczniów”, które odbywają się w szkole co miesiąc. Uczniowie oddziałów gimnazjalnych opowiadają swoim młodszym kolegom i koleżankom o kolejnych olimpijczykach.

W tym miesiącu uczniom klas 1-3 Szkoły Podstawowej, oraz gościnnie reprezentantom klas 4 i 5 sportowej, przedstawiono tomaszowskich siatkarzy. Oprócz wspomnianego wyżej gościa, uczniowie mieli także okazję poznać sylwetkę Wiesława Gawłowskiego.

Na tę okoliczność przygotowany został specjalny spektakl, w którym starsi uczniowie wcielili się w role panów Skorka i Gawłowskiego. Następnie wyświetlone zostały skróty meczów. Zarówno nauczyciele, jak i gość, powrócili na chwilę wspomnieniami do wydarzeń w Meksyku z roku 1974 oraz Montrealu z 1976 roku.

Pan Edward Skorek opowiadał dzieciom o początkach swej kariery i treningach w tomaszowskich szkołach. Każdy z obecnych podziwiał złote medale z Olimpiady i Mistrzostw Świata, które pan Edward zaprezentował. Uczniowie mieli również szansę zrobić sobie zdjęcie z tym wspaniałym olimpijczykiem, a sam pan Edward Skorek złożył na kartkach niezliczone dedykacje i autografy.

Na końcu cała drużyna trenera Wagnera otrzymała owacje na stojąco od uczniów Dziesiątki. Uczniowie byli dumni, że tacy wspaniali sportowcy jak pan Edward Skorek i pan Wiesław Gawłowski są patronami ich szkoły. Na zawsze pozostaną ich idolami i wzorami do naśladowania.

Tekst i foto: Izabela Kowalczyk SP Nr 10 Tomaszów Mazowiecki