„W cieniu przydrożnego krzyża”

482

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, filia Dzielnicowy Ośrodek Kultury zaprasza 14 marca 2018 r. o godz. 18.00 na spotkanie artystyczne, które odbędzie się w siedzibie filii przy ul. Gminnej 37/39.
Zdarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Wieczory ze sztuką”.

Ideą tych spotkań jest prezentowanie różnorodnych twórczości, pasji, zainteresowań zaproszonych gości, podczas jednego, artystycznego wieczoru. W programie najbliższego zaplanowano wernisaż wystawy fotografii krzyży i kapliczek drewnianych autorstwa Zygmunta Dziedzińskiego, mini koncert w wykonaniu wokalistów Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz prezentację na temat kapliczek i krzyży przydrożnych, zatytułowaną „Drogowskazy do Nieba. Krzyże i kapliczki w polskiej tradycji ludowej”, autorstwa Jarosława Cielebona.
Nowością tegorocznych spotkań, będzie możliwość zaprezentowania pasji i zainteresowań, wzajemnego poznawania się mieszkańców miasta, przy udziale gości z dzielnicy Białobrzegi. Tym razem Zygmunt Dziedziński, pasjonat miedzy innymi lokalnej historii, turystyki rowerowej i fotografii, członek Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego, zaprezentuje kultowe budowle sfotografowane podczas turystycznych wyjazdów. Gościem reprezentującym dzielnicę Białobrzegi będzie Jarosław Cielebon, historyk z wykształcenia i zamiłowania, który przedstawi subiektywną prezentację dotyczącą znaczenia, funkcji, historii tych obiektów kultu. Wieczór oprawią muzycznie pasjonaci wokaliści, doskonalący swe umiejętności w MCK – u pod opieką Beaty Niedzielskiej. Wstęp na spotkanie jest nieodpłatny.