Ekologiczna „Siódemka”

361

Dzieci z Przedszkola nr 7 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim mogą już korzystać z laboratorium  do prowadzenia zabaw badawczych i eksperymentów z powietrzem. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Edukacja Ekologiczna w Szkołach i Przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018 z WFOŚiGW w Łodzi”.


Placówka otrzymała również wiele pomocy dydaktycznych: gry, puzzle, plansze edukacyjne, tablice dydaktyczne, mikroskopy, karty do eksperymentów, oczyszczacze powietrza i wiele innych akcesoriów zaplanowanych w ramach realizacji projektu pod hasłem „Z ekologią żyjemy w zgodzie, pomóżmy zdrowiu i przyrodzie”. Wysokość otrzymanej dotacji to 15.000.00 zł, łączny koszt projektu wynosi 20.000,00 zł.

Dzieci z Przedszkola nr 7 w ramach projektu brały udział w wielu przedsięwzięciach: akcji „Sprzątania Świata”, happeningu z hasłami ekologicznymi, podczas którego  zachęcały rodziców i przechodniów do przemieszczania się po mieście rowerami lub środkami komunikacji miejskiej, rozdając ulotki wspierające „Dzień bez samochodu”.

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach z cyklu    „Co i dlaczego dymi ?”, dowiedziały się o źródłach i skutkach zanieczyszczenia powietrza, uczestniczyły także w zabawach badawczych i eksperymentach z powietrzem. Dzieci bardzo zainteresowała wycieczka do Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej, gdzie poznawały wykorzystanie najnowszych technologii do redukcji emisji pyłów i gazów. Ponadto przedstawiciele poszczególnych grup wiekowych brali udział w konkursie plastycznym „Źródła szkodliwych dymów” i w konkursie piosenki ekologicznej „Czyste powietrze wokół nas”. Dzięki dofinansowaniu ze środków z WFOŚiGW w Łodzi przedszkolaki z „Siódemki” pogłębiają swoje pasje przyrodnicze, rozbudzają swoją odpowiedzialność za wpływ na jakość powietrza, którym oddychają. Dzieci poznają źródła zanieczyszczenia powietrza poprzez udział w zaplanowanych w ramach projektu przedsięwzięciach badawczo – ekologicznych.

Źródło: Urząd Miasta