„Sto uśmiechów” prosto z Wilna

407

Dziecięco – młodzieżowy zespół śpiewu i tańca „Sto uśmiechów” wystąpił przed tomaszowską publicznością w sali kina „Włókniarz”. Artyści zaprezentowali polskie i litewskie tańce. W trakcie wydarzenia została przeprowadzona zbiórka publiczna na rzecz niespełna 6-letniego Macieja Kostrzewy, który zmaga się z rozszczepem podniebienia miękkiego i częściowo twardego.

Zespół śpiewu i tańca „Sto Uśmiechów” powstał w 1996 roku w Wilnie. To grupa reprezentacyjna Gimnazjum im. Adama Mickiewicza i szkoły-przedszkola „Źródełko” w Wilnie. W zespole tańczy około 120 osób. Kierownikiem grupy jest Danuta Grydź.

3 marca w sali kina Włókniarz młodzi artyści śpiewali piosenki i tańczyli w takt kaziukowych melodii. Nie zabrakło też polskich tańców ludowych. Dzieciom i młodzieży za piękne występy podziękowali prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i wiceprezydent Zofia Szymańska.

W trakcie koncertu została przeprowadzona zbiórka publiczna na rzecz Macieja Kostrzewy, który urodził się 6 maja 2012 roku z rozszczepem podniebienia miękkiego i częściowo twardego.

Źródło: Urząd Miasta