XIX Spartakiada Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego

651

W dniu 2 marca 2018 r. rozpoczęła się XIX Spartakiada Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego, której celem jest popularyzacja sportu i rekreacji w środowisku samorządowym województwa łódzkiego, czynny udział radnych w ruchu sportowym oraz integracja środowiska samorządowców.

Organizatorem Spartakiady Władz Samorządowych jest Sejmik Województwa Łódzkiego, Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Łodzi oraz samorządy będące gospodarzami zawodów.

Powiat Tomaszowski był gospodarzem zawodów w kręgle, które dzięki uprzejmości władz Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki odbyły się na kręgielni OSiR przy ulicy Strzeleckiej 24. W zawodach udział wzięło 10 drużyn gminnych i powiatowych województwa łódzkiego.

W rywalizacji drużynowej Powiat Tomaszowski zajął 1 miejsce, wyprzedzając tym samym zespoły Powiatu Radomszczańskiego oraz Gminy Koluszki, które uplasowały się odpowiednio na 2 i 3 miejscu.

Rywalizację indywidualną kobiet wygrała reprezentantka naszego powiatu Marta Miarka, na 2 miejscu uplasowała się Ewa Wiktorowska (Gmina Koluszki), a na 3 Agata Niemczyńska (Powiat Pajęczański). Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Jacek Grabowski, wyprzedzając Adama Iwanickiego (obaj panowie reprezentowali Powiat Tomaszowski) oraz Grzegorz Wierzbickiego z Powiatu Radomszczańskiego

Źródło: Starostwo Powiatowe