Policyjny konkurs dla szkół średnich w Tomaszowie rozstrzygnięty!

569

23 kwietnia 2018 roku w hali sportowej ZSP nr 3 w Tomaszowie Maz. rozegrany został I etap powiatowy „Konkursu dla uczniów szkół średnich województwa łódzkiego o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi pod Patronatem Wojewody Łódzkiego”. W rywalizacji wzięły udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu tomaszowskiego, 7 drużyn zaprezentowało swoje umiejętności w teście sprawności fizycznej i teście wiedzy. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Maz. zwyciężył.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano wczoraj pierwszy etap policyjnego konkursu dla szkół średnich. Rywalizowało w nim 7 drużyn szkolnych reprezentując kolejno gospodarzy turnieju tzw. „Samochodówkę”, I LO im. Jarosława Dąbrowskiego, II LO im. Stefana Żeromskiego, ZSP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, ZSP nr 2, ZSP nr 6 i ZSP nr 8. Patronat nad turniejem objął Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman oraz Starosta Tomaszowski Pan Mirosław Kukliński. Drużyny szkolne składały się z 4 osób, tj. dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Pierwszym etapem było pokonanie w jak najkrótszym czasie całą drużyną w tzw. sztafecie poprawnie toru przeszkód przypominającego tor sprawności fizycznej kandydatów do służby w Policji. Następnie każdy team musiał zmierzyć się z testem wiedzy ogólnej, w którym pojawiały się pytania z zakresu wiedzy prawniczej, historycznej czy policyjnej. Zmagania śledziła specjalnie powołana Komisja konkursowa składająca się z Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Maz. insp. Szymona Hermana, Dyrektor ZSP nr 3- gospodarzy imprezy Pani Katarzyny Banaszczak, Instruktorów Technik i Taktyk Interwencji Policyjnych naszej jednostki sierż. sztab. Sebastiana Machalskiego oraz st. sierż. Marty Mysur. Najlepszy w obu etapach był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Maz., co zapewniło im pierwszą lokatę, a tym samym awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Łodzi w dniu 29 maja 2018 roku. Uczestnicy konkursu przyznali, że musieli się do niego przygotować, gdyż tor sprawności z pozoru wydaje się łatwy, ale jest bardzo wymagający fizycznie, tak samo było w przypadku testu wiedzy, gdzie należało zagłębić się w pewne dziedziny naukowe, które dotychczas nie były im znane.

Pierwsze trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami oraz upominkami od Komendanta naszej jednostki i Starosty tomaszowskiego. Na powiatowym podium znaleźli się: 1 miejsce ZSP nr 6, II miejsce ZSP nr 8 i III miejsce II LO. Uczestnicy konkursu, podczas podliczania wyników przez Komisję, mieli także możliwość nauki podstawowych kroków tanecznych od instruktor tańca ze szkoły KOBO DANCE w Tomaszowie Mazowieckim Pani Pauli Borysowskiej.

Zwycięskiej drużynie i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy bardzo wyrównanej rywalizacji!

Źródło: KPP