…Bo życie masz tylko jedno…- happening dla młodych kierowców

750

Tomaszowscy policjanci mając na uwadze zbliżający się wielkimi krokami majowy weekend przeprowadzili lekcję bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja była skierowana w szczególności dla młodych kierowców oraz osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania. Młodzież z dużym zaangażowaniem wysłuchała ciekawych prelekcji oraz uczestniczyła w bloku działań praktycznych.

26 kwietnia od godziny 10:00 w gościnnych progach ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim funkcjonariusze KPP w Tomaszowie Maz. zorganizowali akcję pn. : …Bo życie masz tylko jedno”. W debacie oprócz tomaszowskiej młodzieży ( około 500 osób) uczestniczyli: władze powiatu na czele z vice starostą Dariuszem Kowalczykiem, Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej płk. Adam Marczak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Krzysztof Iskierka, Komendant Straży Miejskiej Sławomir Wieruszewski, Dyrektor ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim Dariusz Kwiatkowski. Debata podzielona została na dwa panele.

Pierwszą częścią był blok teoretyczny. Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman, swoim wystąpieniem rozpoczął debatę. Następnie głos zabrał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Rafał Goszczyński, który opowiedział o tym „jak można stracić prawo jazdy w 10 minut”. Psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tomaszowie Mazowieckim Hubert Cabała wygłosił, krótki wykład pt. „Nie kieruj z głową w chmurach”, kolejno głos zabrał Arkadiusz Szymański instruktor nauki jazdy ze szkoły „Auto Bis”, który w szczególności zwrócił uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego pt. „ Motocykle są wszędzie”. Ostatnimi prelegentami byli się funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi podkom. Maciej Cholajda oraz podkom. Kamil Wnukowski, którzy w sposób bardzo ciekawy omówili najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Na koniec bloku teoretycznego Komendant Powiatowy Policji insp. Szymon Herman wraz z Vice Starostą Dariuszem Kowalczykiem oraz Członkiem Zarządu Powiatu Panią Barbarą Robak wyróżnili i nagrodzili osoby, które wykazały się bohaterską postawą i udaremniły jazdę nietrzeźwym kierującym. Kolejnym elementem była część praktyczna, gdzie uczestnicy mogli przejść specjalnie przygotowaną trasą w alkogoglach oraz skorzystać z symulatora zderzeń. Największą atrakcją była możliwość przejechania placu manewrowego w alkogoglach i narkogoglach. Każdy uczestnik za okazaniem dokumentu prawa jazdy oraz sprawdzeniem stanu trzeźwości nakładał alkogogle i wraz z egzaminatorem WORD w Piotrkowie Tryb. miał pokonać samochodem egzaminacyjnym wyznaczoną trasę. Młodzi kierujący bardzo aktywnie uczestniczyli w obu częściach. Ich wnioski były jednoznaczne, będą na pewno uważniejsi na drodze, a także nigdy nie wsiądą za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej dawki alkoholu.

Źródło: KPP