Policja apeluje o ostrożność na drogach

831

Przypominamy wszystkim kierującym, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości, nie wymuszali pierwszeństwa oraz wykazywali się ograniczonym zaufaniem wobec innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy aby, każdy uczestnik ruchu drogowego miał na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych! W miniony weekend na tomaszowskich drogach doszło do dwóch wypadków drogowych.

28 kwietnia o godzinie 15:40 na ulicy Słowackiego, 81-letnia kierujący hondą, podczas wyjazdu z ulicy Słowackiego z zamiarem skrętu w ulicę Legionów zderzył się z jadącym prawidłowo kia. Do szpitala trafiły dwie pasażerki kia. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

29 kwietnia o godzinie 8:00,w Jankowie kierujący samochodem marki Dacia Logan, 32- letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa 53-letniemu kierującemu seatem, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujący pojazdami oraz dwie pasażerki seata zostały przetransportowane do szpitala.

26 kwietnia o godzi nie 20:30 w Mierznie gmina Budziszewice doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pijanego kierującego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 41 letni kierujący Subaru stracił panowanie nad pojazdem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzył w płot oraz w prawidłowo jadący renault. Policjanci zbadali uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu, kierujący renault był trzeźwy, natomiast kierującemu subaru alkotest wykazał 2 promile.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i wyobraźnię. Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści, rowerzyści, a także piesi, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i karoseria pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój. Kierowcom przypominamy o zasadzie “Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”.

Źródło: KPP Tomaszów Mazowiecki