Soczewki a okulary – wybierz najlepszą opcję

1263

Pogorszył Ci się wzrok? Może warto zastanowić się nad okularami lub soczewkami korekcyjnymi.

Okulary

Wybór między soczewkami a okularami zależy od naszego poczucia komfortu. Są osoby, które nie lubią niedogodności związanych z noszeniem okularów, z drugiej strony wielu jest użytkowników, dla których konieczność umieszczenia soczewki w oku stanowi barierę nie do przeskoczenia. Warto rozważyć co dla nas jest wygodniejsze. Okulary mogą być atrakcyjnym elementem stylizacji, dodają elegancji, powagi, świetnie pasują do wizerunku zawodowego w wielu branżach. Taki walor estetyczny przemawia za tym, żeby zdecydować się na stylowe oprawki. Wiele modnych oprawek znajdziemy na stronie internetowej edel-optics.pl Sklep oferuje okulary wielu marek, także tych premium, w zróżnicowanym zakresie cenowym. Każdy znajdzie coś dopasowanego do swojego kształtu twarzy i gustu. Warto wspomnieć, że soczewek nie powinny nosić dzieci, więc w ich wypadku okulary są wręcz wskazane w korygowaniu wad wzroku – a im wcześniej wada zostanie uchwycona tym lepiej. Wygodne w noszeniu okularów, a nie soczewek jest to, że przebywając poza domem nie musimy pamiętać o płynie do soczewek. Okulary to na pewno tańsze rozwiązanie. Nie da się jednak ukryć, że mają swoje wady. Wiedzą o tym doskonale osoby, które nosiły okulary w zimie lub w czasie deszczu. Zaparowane szkła są bardzo niewygodne.

Warto też zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne na lato. Jeśli nosimy zwykłe okulary możemy wybrać albo specjalne nakładki, albo zamówić u optyka korekcyjne szkła do okularów przeciwsłonecznych. Jeśli natomiast korzystamy z soczewek, okulary słoneczne mogą być „zerówkami”. Istotne jest jednak, aby faktycznie posiadały filtr chroniący przed promieniowaniem, a nie tylko przyciemniane szkła. Dlatego warto w celu ich kupienia odwiedzić renomowanego optyka, albo zajrzeć do salonów internetowych.

Soczewki

Warto zainteresować się u optyka ofertą soczewek. Oczywiście ich dobór użależniony będzie od wady wzroku. Dostępne są na rynku w kilku opcjach – można zdecydować się na wersję jednodniową. Z punktu widzenia higieny narządu wzroku jest to najrozsądniejsza opcja. Każdego dnia wyrzucamy wykorzystane soczewki i zakładamy nowe. Jest to jednak zdecydowanie bardziej kosztowne rozwiązanie niż okulary czy soczewki miesięczne. Przy odpowiedniej dbałości nie ma przeszkód, aby wybrać właśnie te soczewki, które wykorzystamy więcej niż raz. W jakich sytuacjach lepiej od okularów sprawdzą się właśnie soczewki korekcyjne? Na przykład w czasie uprawiania sportów. Jednak w przypadku pływania warto pamiętać o tym, że aby uniknąć zakażenia oka, należy po pierwsze zaopatrzyć się soczewki jednodniowe, a po drugie – w okularki pływackie.

Soczewki to też lepsze rozwiązanie w zimie, ponieważ wyeliminowany zostaje wspomniany powyżej problem parowania szkieł. Ich noszenie może być na początku trudne, szczególnie jeśli chodzi o zakładanie i ściąganie. Natomiast warto dać sobie trochę czasu i sprawdzić, czy to naprawdę problem nie do przeskoczenia.

Jeśli nosimy soczewki, warto jest i tak zaopatrzyć się w okulary korekcyjne. Przydają się one, na przykład kiedy wyjmiemy już soczewki przed snem, albo w sytuacjach opisanych powyżej, związanych z aktywnością fizyczną.