Wypadek drogowy – rowerzystka w szpitalu

390

Tomaszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym ranna została rowerzystka .Kobieta przejeżdżała przez przejście dla pieszych.

1 maja 2018 roku o godzinie 16:00, na drodze K48 doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyła 76 letnia rowerzystka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń  72 letni mieszkaniec Łodzi kierując tico, potrącił przejeżdżającą przez przejście dla pieszych 76- letnią rowerzystkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek.

Pamiętajmy!

Przejechanie rowerem przez pasy, zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym jest zabronione.  Rowerzysta jest zobowiązany zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu dla pieszych jeśli chce je przekroczyć. Żaden pojazd, a rower także jest pojazdem, nie ma prawa przejechać po pasach. Rower należy przeprowadzić.

Zakaz jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych innym pojazdem niż pojazd silnikowy  wynika z art. 26 ust.3 Ustawy Prawa o Ruchu Drogowym i klasyfikowany jest w Kodeksie Wykroczeń w art 90 lub 97, może się zakończyć mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Źródło: KPP Tomaszów Mazowiecki