„W drodze do niepodległości”. Wystawa w magistracie

592

Od 14 do 18 maja w sali obrad Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim będzie można oglądać wystawę  „W drodze do niepodległości”, prezentującą trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości i kształtowania się polskiej państwowości. Patronat nad projektem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 14 maja br. o godz. 17.00 w sali obrad tomaszowskiego magistratu (budynek A, I piętro). Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 18 maja w godzinach pracy Urzędu Miasta (od godz. 7.30 do 15.30, w środę do godz. 17).

Jak informują organizatorzy, wystawa przygotowana jest w oparciu o materiały historyczne. Składa się z 30 plansz, które ilustrują i opisują najistotniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku, w tym poprzedzające z 1917 roku i te późniejsze, z początku lat 20. XX wieku. Ekspozycja jest elementem projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej” realizowanego przez Bank Pocztowy SA oraz PERN SA, we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym i Archiwum Akt Nowych. Wcześniej była ona prezentowana m.in. w Sejmie RP oraz w Instytucie Europejskim w Łodzi.

Źródło: Urząd Miasta