Nasi na podium w regatach żeglarskich

923

W jednym z angielskich czasopism napisano, że żeglarstwo to wymyślna sztuka moknięcia i chorowania na wodzie, podczas powolnego zmierzania donikąd, za ciężkie pieniądze…

Dla organizatorów XI Szkolnych Regat Żeglarskich im. Tomka Opoki o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego żeglarstwo to pasja życia, którą chcą zarazić młodych ludzi.Żeglarskie zawody rozegrane 12 maja 2018 roku na wodach Zalewu Sulejowskiego, współorganizowało Koło Żeglarskie „Szkwał” działające w naszej szkole. Regaty wpisują się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej.

W zawodach wystartowało 5 załóg  reprezentujących tomaszowskie szkoły. Mimo bardzo zmiennego wiatru udało się rozegrać trzy biegi, które wyłoniły zwycięską załogę. Okazały puchar odebrała z rąk Starosty Pana Mirosława Kuklińskiego, który objął regaty honorowym patronatem, załoga II LO składzie: Julia Nowicka, Bernard Bińczyk, Michał Piasta, Kacper Jachimowski oraz Grzegorz Bińczyk. Nasza załoga w składzie: Julia Szymczuk, Kaja Smolak, Mikołaj Szczur, Bartosz Madej oraz Dariusz Jachimowski uplasowała się na drugim miejscu. Miejsce na podium uzupełniła załoga reprezentująca  ZS-P nr 10 w składzie: Dawid Nikodemski, Hubert Henig, Daniel Nikodemski, Elżbieta Nowicka oraz Jerzy Ratajski.

Za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie regat należą się serdeczne podziękowania Komisji Sędziowskiej z Sędzią Głównym – Jagodą Ziemnicką, drużynie WOPR oraz Policji. Za pomoc w zorganizowaniu regat organizatorzy dziękują również sponsorom: Firmie Artom, Firmie Cezary Firmowski PPHU Artex oraz firmie Saily.pl.

Wyjątkowe podziękowania za gościnę, udostępnienie jachtów oraz bezinteresowną pomoc przy organizacji regat organizatorzy kierują pod adresem Pana Marka Szturnogi – bosmana portu „Maruś”.

Po zmaganiach z wiatrem i wodą humory dopisywały wszystkim uczestnikom i znakomicie smakowały kiełbaski z grilla.
Planowane są już kolejne zawody w przyszłym roku, na które już teraz organizatorzy zapraszają miłośników żeglarskich rywalizacji.

Źródło: ZSP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki