Do Dubaju na last minute? Czemu nie!

1297

Są takie miejsca na świecie, gdzie każdy choć raz chciałby wspiąć się na najwyższy budynek, zjeść najdroższy deser, pomieszkać w najbardziej luksusowym hotelu czy zrobić zakupy w największym centrum handlowym. Te wszystkie „naj” określenia przypisane są do Dubaju – emiratu, w którym tradycja kultury arabskiej łączy się z europejskimi wpływami całego świata, tworząc unikalny, niepowtarzalny klimat.

Jedna z największych metropolii na świecie

Pozostając w kategorii „naj”, Dubaj to największe i najbardziej zaludnione miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, będące stolicą emiratu o tej samej nazwie. Dziś spoglądając na potęgę tego miejsca, mało kto potrafi wyobrazić sobie, że niegdyś była to jedynie wioska rybacka słynąca z połowu pereł. Emirat, będący ogromnych rozmiarów placem budowy, przyciąga turystów z całego świata, a w rankingach popularności odwiedzanych miejsc znajduje się na czwartym miejscu, depcząc po piętach takim słynnym miastom jak Bangkok, Paryż czy Londyn. Z racji tego, że przestępczość w tym miejscu jest bliska zeru, a sam Dubaj oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji, jest to obowiązkowy punkt do odwiedzenia przynajmniej raz w życiu.  Bez względu na to czy wybierzemy opcję zarezerwowania wakacji z wyprzedzeniem czy postawiamy na Dubaj last minute, będziemy miło zaskoczeni tym, co oferuje.

Komu spodoba się Dubaj?

Miłośnikom dobrego standardu, luksusowych hoteli i drogich samochodów. To miejsce, gdzie hotele konkurują ze sobą o miano najlepszego pod wieloma względami. Ten najbardziej znany a jednocześnie najwyższy na świecie – Burj Al Arab, 27-piętrowy obiekt w kształcie żagla, wpisany został do Księgi Guinnessa jako najbardziej luksusowy na świecie. Hotelowi przyznano aż 7 gwiazdek, a jego iluminacja zachwyca turystów, którzy odwiedzenie tego miejsca uznają za absolutnie konieczne podczas wizyty w Dubaju. Obok magicznego hotelu, na liście marzeń wielu podróżników, znajduje się również największy budynek świata – Burj Khalifa, mierzący 829 metrów i składający się aż z 206 pięter! To jedynie nieliczne atrakcje, z których słynie Dubaj. Last minute do tego miejsca będzie idealną okazję do wkroczenia w zupełnie inny świat, który jest odzwierciedleniem niesamowitej ludzkiej fantazji.

Kiedy wybrać się do Dubaju?

Ze względu na pustynny klimat i wysokie temperatury w ciągu całego roku, śmiało możemy obrać tę destynację, jako wymarzony kierunek wakacyjny o dowolnej porze. Warto skłonić się do rezerwacji wakacji z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, korzystając ze specjalnych zniżek, przysługujących rezerwującym najwcześniej lub skorzystać z opcji Dubaj last minute. W przypadku tego kierunku nie  jesteśmy bowiem zmuszeni do śledzenia prognoz pogodowych. Wielbicielom naprawdę wysokich temperatur – powyżej 40 stopni, spodobają się miesiące od maja do września. Należy jednak wspomnieć, że wówczas wilgotność powietrza jest najwyższa, a wiatr może wywołać burze piaskowe. Plażowicze muszą wziąć pod uwagę fakt, że latem w ciągu dnia piasek jest niesamowicie nagrzany, a woda osiąga na tyle wysokie temperatury, że słodzenie się jest praktycznie niemożliwe. Większość atrakcji w Dubaju, które zwiedza się od wewnątrz jest klimatyzowanych, co daje olbrzymi komfort podczas uporczywych upałów.