Leasing samochodowy – kalkulator ułatwia wybór oferty

1043

Czasem trudno podjąć decyzję – szczególnie, jeśli dotyczy ona tak ważnej sprawy jak leasing samochodowy. Kalkulator leasingu to aplikacja internetowa, która znacznie to upraszcza. Sprawdź, jak on działa i dopasuj optymalną wysokość miesięcznej raty.

Interesuje cię leasing samochodowy? Kalkulator ułatwi ci wybór

Podstawową kwestią dla potencjalnego leasingobiorcy, jest wysokość miesięcznej raty, którą będzie opłacał. Zależy ona od kilku czynników, takich jak:

  • wartość leasingowanego pojazdu,
  • długość okresu leasingowania,
  • wysokość opłaty wstępnej,
  • a w przypadku nowoczesnego leasingu – czyli takiego z niską ratą – także roczny limit przebiegu samochodu.

Dziś wszystkie te wartości możesz wpisać do prostej aplikacji i dowiedzieć się, czy rata, jaką co miesiąc będziesz płacić, nie nadwyręży budżetu. Jeśli interesuje cię leasing samochodowy – kalkulator internetowy poda ci wyliczenia bezbłędnie i natychmiastowo.

Kalkulator leasingowy – przykładowe wyliczenia

W ramach programu Volkswagen Financial Services funkcjonuje Leasing EasyDrive. Można nim sfinansować wszystkie samochody marki Volkswagen. To leasing nowoczesny, co oznacza, że klient spłaca jedynie tę kwotę, o jaką zmniejszyła się wartość auta w trakcie trwania umowy leasingu, co pozwala zredukować wysokość miesięcznej raty. Jak wygląda to w praktyce?

Najniższa możliwa rata za Volkswagena Golfa

Volkswagen Golf3-drzwiowy, z silnikiem o pojemności 1,0 TSI i mocy 110 KM oraz 7-stopniową skrzynią biegów DSG kosztuje w wersji Comfortline 79 890 zł. Tymczasem w Leasingu EasyDrive to auto możesz mieć już za 495 zł miesięcznie. Wystarczy zawrzeć umowę leasingowąna następujących warunkach:

  • okres finansowania: 48 miesięcy,
  • opłata wstępna: 30 proc. wartości pojazdu,
  • roczny limit przebiegu: 20 tys. km.

Volkswagen Polo bez opłaty wstępnej

Jeśli barierą w leasingu samochodu jest konieczność wniesienia opłaty wstępnej, możesz ją zmniejszyć lub wyeliminować nawet całkowicie. W takim przypadku i przy pozostawieniu wszystkich pozostałych warunków leasingu bez zmian, za opisywanego Golfa zapłacisz miesięcznie 949 zł netto.

Optymalna rata za Volkswagena Polo

Jest też możliwość wzięcia Leasingu EasyDrive na takich zasadach, aby miesięczna rata była najbardziej optymalna, czyli wynosiła 1 proc. wartości samochodu. Wtedy zdecyduj się na leasing:

  • rozłożony na 48 rat,
  • i dokonaj opłaty wstępnej w wysokości zaledwie 10 proc. wartości pojazdu,
  • z rocznym limitem przebiegu ustalonym na 20 tys. km.

Przy takich kryteriach w ramach miesięcznej raty leasingu zapłacisz 798 zł netto.

Wyliczenia te mają za zadanie pokazać jedynie, jak szerokie możliwości regulowania wysokości raty dzięki kalkulatorowi mają osoby zainteresowane Leasingiem EasyDrive.