Kolejne 3. punkty na koncie Widzewa

659

Piłkarze łódzkiego Widzewa konsekwentnie realizują swój plan założony przed runda wiosenną, to znaczy awans do wyższej klasy rozgrywkowej, i są już prawie przy końcu realizacji swojego planu.

W minioną sobotę pokonali na swojej drodze byłego Mistrza Polski zawodników Polonii Warszawa.

Już po pierwszej połowie było wiadomo, że nasz zespół nie przegra ów spotkania, Bramkę zdobył Kacper Falon, w 15.minucie pojedynku.

Rywali w 65. minucie pojedynku „dobił” Marek Zuziak, który spowodował, iż rywalom odechciało się grać.

Mecz należał do tych co liczyła się zdobycz punktowa, a nie ładna finezyjna gra.

Podopieczni Franciszka Smudy wiedzą o co grają w tym sezonie i jaka na nich i na całym naszym środowisku ciąży odpowiedzialność.

Przez nami pozostały trzy spotkania, za tydzień jedziemy do Łomży, gdzie Widzew spotka się z miejscowym ŁKS 1926, kolejne spotkanie to mecz sezonu, jeśli oczywiście, najgroźniejszy rywal RKS 1923 Lechia nie „zgubi” punktów w pojedynku z Wartą Sieradz na własnym stadionie.

Mecz Widzewa z Lechią będzie decydujący o  awansie do II. Ligi.

Miejmy nadzieję, że czerwono  biało czerwoni pokażą kto rządzi w  III. Lidze.

Widzew Łódź – Polonia Warszawa 2:0 (1:0)

1:0 Kacper Falon 15’

2:0 Marek Zuziak 65’

Widzew Łódź: Maciej Humerski – Bartłomiej Niedziela, Radosław Sylwestrzak (76′ Michał Miller), Sebastian Zieleniecki, Marcin Pigiel, Mateusz Michalski (88′ Daniel Mąka), Dario Kristo, Maciej Kazimierowicz, Marek Zuziak (90+3′ Marcel Pięczek), Kacper Falon (59’ Marcin Pieńkowski), Robert Demjan.

Polonia Warszawa: Mateusz Tobjasz – Marcin Bochenek, Daniel Choroś, Rafał Zembrowski, Marcin Gawron, Mateusz Małek (71′ Grzegorz Wojdyga), Marcin Kluska (57’ Mariusz Marczak), Sebastian Olczak (68’ Przemysław Szabat), Piotr Maślanka (81′ Maciej Wilanowski), Czarek Sauczek, Krystian Pieczara.

Żółte kartki: Bartłomiej Niedziela (Widzew) oraz Mateusz Małek, Daniel Choroś (Polonia).

Sędzia: Łukasz Małaszewski (Podlaski Związek Piłki Nożnej).

Widzów: 17 521

Foto: www.widzew.com