Mundurowy Dzień Dziecka

849
2.06.2018r. na terenie COS Spała, służby mundurowe z powiatu tomaszowskiego zorganizowały piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.
 
Już przed południem w Spale licznie stawili się żołnierze, policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy wraz z rodzinami. Ogółem na Mundurowy Dzień Dziecka przybyło ponad 800 dzieci. Na najmłodszych czekały liczny gry i konkursy jakie zorganizowali swoim podopiecznym mundurowi. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności między innymi na torze przeszkód, grając w hokeja na trawie, rzucając do celu czy pokonując na rowerze trasę przygotowaną przez funkcjonariuszy Policji. Zorganizowano wystawę sprzętu, oraz naukę udzielania pierwszej pomocy. Za udział w konkursach najmłodsi otrzymywali dyplomy, dla najlepszych czekały nagrody, oraz medale, osobiście wręczane przez dowódcę i komendantów. Dla tych, którzy zgłodnieli przygotowano wojskową grochówkę oraz grilla, rozdawano przekąski, oraz napoje.
 
W przemówieniu skierowanym do przybyłych płk Adam Marczak, dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację Mundurowego Dnia Dziecka, oraz powiedział że „uśmiech najmłodszych który dzisiaj widzimy jest dla nas najważniejszy i jest najlepszą nagrodą dla organizatorów”. O tym że piknik był wyjątkowo udany najlepiej świadczyły właśnie uśmiechy dzieci obecnych w Spale, a wspaniałej atmosfery nie popsuła nawet kapryśna pogoda.
tekst: ppor. Bartosz Grzesło
zdjęcia: st. szer. Agnieszka Grzelak