Wakacje pod namiotem – co zabrać?

Wakacje to czas relaksu, wypoczynku i oderwania od codziennych spraw. Dla każdego z nas relaks ma inne znaczenie i formę. Niektórzy ludzie preferują zorganizowany odpoczynek, aby nie musieć o nic się martwić. Inni wolą sami planować wyjazd, gdyż daje im to poczucie wolności oraz swobodę w wyborze miejsca i formy spędzania czasyu. Jednak wyjazd na własną rękę wymaga dobrego przemyślana i zaplanowania, przede wszystkim miejsca wypoczynku, rodzaju transportu oraz sposobu zakwaterowania. Nasz wybór najczęściej będzie zależny od naszych zasobów finansowych. 

Jeśli nie dysponujemy zbyć dużym budżetem i lubimy spędzać czas na łonie natury, dobrym rozwiązaniem jest wyjazd pod namiot. Co zabrać ze sobą na wakacje pod namiotem, aby wyjazd był udany?

Ekwipunek

W wyjeździe pod namiot najważniejsze jest ustalenie wcześniej, co weźmiemy ze sobą oraz przemyślane spakowanie niezbędnych rzeczy.  Na wstępnie musimy wiec ustalić, jaki ekwipunek będzie nam potrzebny oraz czy mamy wystarczająco dużo miejsca w aucie, aby go spakować.

Najważniejszym ekwipunkiem jest oczywiście namiot, jednak jego zakup jest nie lada wyzwaniem, gdyż na rynku jest bardzo dużo różnych typów namiotów, różniących się wielkością, wagą czy funkcjonalnością. Im łatwiejszy w obsłudze namiot i większe jego gabaryty, tym wyższa będzie jego cena. Przy wyborze musimy więc kierować się nie tylko naszymi potrzebami, ale również dostępnym budżetem.

Co jeszcze przyda się na wakacjach na łonie natury oprócz samego namiotu? Najważniejszą kwestią jest “spanie”, dlatego koniecznie trzeba mieć ze sobą karimatę, śpiwór lub dmuchany materac, poduszkę, przyda się też koc (na chłodniejsze noce). Ochronę przed deszczem zapewni folia malarska zarzucona na namiot, na pewno przyda się także sznurek do rozwieszenia ubrań oraz spinacze (klamerki). Zaleca się również zabranie worków na śmierci, scyzoryka, latarki, nożyczek, zapałek/zapalniczki oraz odpowiednio wyposażonej apteczki i kosmetyczki z całym asortymentem do codziennej higieny. Jeśli będziemy żywić się na własną rękę, nie korzystając z restauracji czy barów, koniecznie musimy zabrać ze sobą odpowiednie akcesoria do przygotowywania posiłków: naczynia turystyczne (menażki, garnki, patelnie, czajnik), talerze, sztuce, kubki, deskę do krojenia, noże, otwieracz do puszek, miskę do zmywania oraz płyn i gąbkę. Potrzebne będą też papierowe ręczniki. Gotować można albo na kuchence turystycznej, albo na turystycznym grillu.

Jeśli na pole kempingowe jedzie się własnym samochodem, to i możliwości zabrania dodatkowego wyposażania są większe. Na pewno przyda się mały, rozkładany stoliczek turystyczny i krzesełka kempingowe. Dobrym pomysłem będzie zabranie hamaku
i parasola. Warto zapakować też akcesoria, które pozwolą na aktywne spędzanie czasu wolnego: piłkę, zestaw do badmintona, gry planszowe, karty czy chociażby książki. Jeśli chodzi o ubrania, poza standardowym zestaw garderobianym, warto mieć kurtki: przeciwdeszczową z wodoodporną membraną i ocieplaną (np. z polarem), które będą idealne w razie niepogody, oraz bawełnianą piżamę czy dresy na chłodniejsze noce. Resztę zaopatrzenia należy skompletować według własnego uznania, miejsca i charakteru wyjazdu.

Na rynku pojawiają się także ciekawe, nowoczesne „gadżety”, które choć nie są niezbędne, umilą nam wakacyjny czas np. lampka solarna, ręcznik-poduszka, uzdatniacz UV do wody czy wysięgnik do robienia selfie.

Pamiętajmy jednak, że aby wakacje były udane, najważniejszą sprawą jest zachowanie dobrego humoru, zrelaksowanie się oraz grupa ludzi, z którymi lubimy spędzać wolny czas.

Niezbędny ekwipunek dzięki szybkiej pożyczce

Aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas wakacji pod namiotem warto zainwestować w niezbędny ekwipunek, w szczególności w namiot.  Im jednak lepszy sprzęt, bardziej nowoczesny lub specjalistyczny, tym wyższa będzie jego cena. Czasem warto również zainwestować w praktyczny „gadżet”, aby umilić sobie ten szczególny w roku czas.

Niestety koszty podstawowego sprzętu na wyjazd pod namiot są bardzo wysokie, szczególnie, jeśli jest to nasz pierwszy taki wyjazd. Jeszcze droższe są różne, specjalistyczne dodatki czy akcesoria.  Jednak jeśli nie mamy w dany momencie odpowiedniej ilości gotówki, szybka pożyczka może nam pomóc przy zakupie niezbędnego ekwipunku na wyjazd. Obecnie na rynku jest wiele instytucji finansowych,
w których jest dostępna szybka pożyczka na atrakcyjnych warunkach. Większość firm oferuje również szybką pożyczkę z ratami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb klienta, co ułatwia ich spłatę w przyszłości. Pamiętajmy jednak, że przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy pożyczki lub kredytu, powinniśmy dokonać analizy naszych możliwości finansowych, aby mieć pewność co do późniejszej możliwości spłaty naszego zobowiązania.

Dowiedz się więcej na https://proficredit.pl/szybka-pozyczka/