Mieszkanie za remont – ruszył nowy program TTBS

844

tóre chcą skrócić czas oczekiwania na mieszkanie komunalne, a ich możliwości finansowe pozwolą na wykonanie remontu we własnym zakresie i na własny koszt. TTBS zwróci nakłady poniesione na zakup materiałów do remontu w ramach naliczonego czynszu.  

 Program niesie korzyści wszystkim stronom. Dzięki niemu skróci się kolejka oczekujących na mieszkanie. W ramach I edycji programu wytypowano 10 lokali mieszkalnych z zasobu gminy. Są to mieszkania 1, 2 i 3 pokojowe o metrażu od 30 m2 do 75 m2  Mieszkania będą oferowane osobom uprawnionym z listy osób oczekujących na mieszkania komunalne, według kolejności zajmowanej w wykazie.  Do TTBS w tej sprawie można się będzie zgłaszać już od poniedziałku (18.06.2018).

-Poprawiamy warunki mieszkaniowe tomaszowian, w każdy możliwy i dostępny sposób – mówi Marcin Witko. – Tym razem stworzyliśmy program dla mieszkańców, którzy będą chcieli wnieść swoją prace w remont przyznanego mieszkania. Nie od dziś wiadomo, że jeżeli wkładamy w coś pracę i się angażujemy, bardziej o to dbamy. Martwi mnie, że niektórzy mieszkańcy, którzy opuszczają mieszkania, zostawiają je zdewastowane do tego stopnia, że często brakuje nawet kabli w ścianach. Przez takie działania wiele osób nie może później skorzystać z lokali, bo spółki nie stać na wykładanie gigantycznych pieniędzy i ciągłe remonty w tych samych mieszkaniach. Przez takie działania, kolejka oczekujących na mieszkania się wydłuża – dodaje.

W przedstawionej ofercie  będzie wskazany zakres prac koniecznych i termin ich wykonania oraz szacunkowy koszt remontu (wartość materiałów niezbędnych do wykonania prac koniecznych) wraz z zasadami zwrotu poniesionych koszów materiałów budowlanych, niezbędnych do realizacji remontu. Po wykonaniu całości niezbędnych prac zostanie zawarta umowa najmu lokalu mieszkalnego na czas nieoznaczony.

Źródło: UM