Oby tak w lidze

880
Widzew Łódź odniósł pierwsze zwycięstwo w ramach letnich przygotowań. Łodzianie pokonali Stomil Olsztyn 2:0 po bramkach Michała Millera i Michaela Ameyawa.

Dla łodzian spotkanie ze Stomilem Olsztyn było drugim meczem kontrolnym w trakcie letnich przygotowań. Olsztynianie, którzy rzutem na taśmę w minionym sezonie wywalczyli utrzymanie w I lidze w dotychczasowych sparingach dwukrotnie schodzili z boiska przegrani.

Rywalizacja w Opalenicy od początku zyskała miano poligonu doświadczalnego dla obu sztabów szkoleniowych. Radosław Mroczkowski zdecydował się przetestować dwa różne ustawienia swojego zespołu. Natomiast Kamil Kiereś przetestował aż sześciu zawodników walczących o umowy w drużynie pierwszoligowca.

Pierwsze minuty gry pozwalały przypuszczać, że będzie to wyrównane spotkanie. Swoich szans, przede wszystkim w ataku pozycyjnym, szukali zarówno jedni, jak i drudzy. W 23. minucie nastąpiło jednak przełamanie. Nieporozumienie obrońców Stomilu sprawiło, że do piłki doszedł Michał Miller. Napastnik Widzewa znalazł się w sytuacji sam na sam z Michałem Leszczyńskim i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Stomil próbował odpowiedzieć błyskawicznie, ale naciskany przez Damiana Paszlińskiego Tanczyk uderzył niecelnie na bramkę Patryka Wolańskiego. Tuż przed końcem pierwszej połowy olsztynianie próbowali wyrównać wynik spotkania, ale bezskutecznie. Na przerwę obie drużyny schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu Widzewa.

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło. Dużo było walki w środku pola, a mało – klarowanych sytuacji. Po blisko kwadransie gry inicjatywę zaczęli przejmować widzeiwacy. Efektem tego była druga bramka dla czerwono-biało-czerwonych. W 64. minucie bramkarza Stomilu pokonał Michael Ameyaw, który świetnie odnalazł się w polu karnym rywali. Po tej bramce rywalizacja ponownie skumulowała się w środku boiska i więcej bramek już nie oglądaliśmy.

Widzew pokonał Stomil 2:0 w swoim drugim meczu kontrolnym rozegranym w ramach przygotowań do sezonu 2018/2019.

Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

Bramki:

1:0 – Michał Miller (23′)

2:0 – Michael Ameyaw (64′)

Widzew (I połowa): Patryk Wolański – Sebastian Kamiński, Damian Paszliński, Sebastian Zieleniecki, Marcin Pigiel – Konrad Gutowski, Kacper Falon, Maciej Kazimirowicz, Marek Zuziak – Michał Miller, Daniel Świderski.

Widzew (II połowa): Maciej Humerski – Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Damian Paszliński, Arbnor Dervishaj – Marcel Pięczek, Marcin Kozłowski, Michael Ameyaw (64’ Karol Stanek), Mateusz Michalski – Daniel Mąka (77’ Tomasz Kurek), Robert Demjan.

Stomil: Michał Leszczyński – Lukas Kuban (46’ Janusz Bucholc), Testowany 1, Testowany 2, Remigiusz Szywacz (46’ Wojciech Dziemidowicz) – Piotr Głowacki, Testowany 3 (61’ Paweł Głowacki), Marcin Stromecki (46’ Testowany 6), Grzegorz Lech (35’ Testowany 7), Wołodymir Tanczyk (46’ Tomasz Zając) – Testowany 4.