Przekazanie obowiązków w ramach operacji Atlantic Resolve

727
W dniu 02 lipca br. w bazie wojskowej armii USA w Illesheim w Niemczech, odbyła się ceremonia przekazania obowiązków pomiędzy 1st Air Cavalry Brigade (1.ACB), a 4th Combat Aviation Brigade (4.CAB), w której uczestniczył Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej płk Adam Marczak.
 
W czasie uroczystości nastąpiło odsłonięcie kolorów jednostki przejmującej, co było symbolicznym rozpoczęciem pełnienia obowiązków przez 4th Combat Aviation Brigade. Obchody te zakończyły dziewięciomiesięczny okres obecności 1.ACB w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej w ramach operacji Atlantic Resolve.
 
Obecność Dowódcy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej na uroczystości była okazją do zapoznania z Dowódcą 4.CAB pułkownikiem Scottem Gallaway celem nawiązania współpracy z tym związkiem taktycznym w czasie jego dziewięciomiesięcznego okresu realizacji zadań. Zaplanowano wspólne loty, szkolenia oraz wymianę doświadczeń i procedur.
 
Przez najbliższe dziewięć miesięcy 4th Combat Aviation Brigade będzie wzmacniać wschodnią flankę NATO stacjonując w Niemczech, Łotwie, Rumunii oraz w Polsce.
Tekst: kpt. Grzegorz Ciarka