Radosław Mroczkowski: Czekamy z niecierpliwością na pierwszy mecz

1017
W czwartek odbyła się konferencja prasowa przed startem sezonu 2018/2019. Wzięli w niej udział trener Radosław Mroczkowski oraz Kacper Falon.

Już w sobotę o 19:10 meczem z Olimpią Elbląg widzewiacy zainaugurują rozgrywki II ligi w sezonie 2018/2019. – Mieliśmy na przygotowania mało czasu i musieliśmy wiele rzeczy skorygować szybko, ale solidnie. Sporo udało nam się zrobić i czekamy z niecierpliwością na pierwszy mecz, który będzie odpowiedzią na ten etap pracy – powiedział trener Radosław Mroczkowski.

Okres przygotowawczy był krótki, ale wykonaliśmy dobrą pracę. Trener nie miał dużo czasu, żeby nas poznać, ale przekazywał nam swoje uwagi, które my następnie staraliśmy się przełożyć na treningi i grę. Wiadomo, że każdy szkoleniowiec jest inny, ma inne metody pracy, a my jako zawodnicy musimy się do tego dostosować – stwierdził Kacper Falon. – Mamy w drużynie wielu młodych zawodników, wszyscy chcemy grać w piłkę i móc się rozwijać. II liga od dawna nie była tak mocna i dawno nie było tylu zespołów, które mogą się włączyć w walkę o awans – dodał.

Jak dotąd do Widzewa przed rundą jesienną dołączyło pięciu nowych zawodników. – W tak krótkim czasie nie mogło być rewolucji. Bazowaliśmy na dotychczasowej kadrze, która wywalczyła awans – stwierdził szkoleniowiec łodzian.

Radosław Mroczkowski poinformował również, że jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja, kto będzie kapitanem drużyny w nowym sezonie. – Chciałbym, aby to była osoba odpowiedzialna, która dobrze rozumie pracę sztabu, potrafi panować nad emocjami, zna drużynę i ma wsparcie kibiców. Jak widać czynników jest wiele – powiedział.

W najbliższych tygodniach do drużyny będą stopniowo dołączać zawodnicy obecnie kontuzjowani. – Dario Kristo bardzo mocno pracuje indywidualnie, jeśli nic się nie wydarzy za mniej więcej miesiąc powinniśmy mieć go w pełnym treningu. Podobnie wygląda sytuacja Marcina Pieńkowskiego. Za około tydzień do naszej dyspozycji będzie Bartek Niedziela – poinformował szkoleniowiec.

Całą konferencję prasową można obejrzeć tutaj:

Źródło: www.widzew.com