Jakie rolety wybrać do mieszkania?

812

Rolety są najpopularniejszym sposobem na zaciemnienie pomieszczeń oraz odgrodzenie się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Pełnią one też często funkcje dekoracyjne. Jeżeli odpowiednio je dobierzemy do charakteru wnętrza, będą stanowić ciekawe uzupełnienie całej aranżacji.

Rolety rzymskie – piękne i delikatne

Rolety rzymskie doskonale pasują do wnętrz w stylu klasycznym. Dobrze prezentują się na tle mebli stylizowanych na styl angielski. Można je też z powodzeniem montować w kuchni jako uzupełnienie dla zazdrostek. Można wybierać wśród tkanin jednolitych (przykładowe kolory znajdziesz na stronie https://rolety.eu/pl/72-rolety-rzymskie) i wzorzystych. Ciekawie prezentują się również rolety rzymskie wykonane z nieco grubszych tkanin o tłoczonym wzorze – wówczas, taką roletę można zamontować w sypialni lub salonie.

Rolety wolno wiszące – uniwersalny model

Rolety wolnowiszące są bardzo popularnym modelem, który pasuje praktycznie do każdego rodzaju wnętrz. Z reguły dostępne są rolety tego typu wykonane z jednolitej tkaniny. Jednak o wiele ciekawszym rozwiązaniem jest wykorzystanie rolet z cyfrowym nadrukiem. Na takiej tkaninie może być powtórzony motyw z fototapety. Do pokoju dziecka można wybrać roletę z nadrukowanym ulubionym bohaterem z bajki.

Klasyczne rolety wolno wiszące są montowane do ściany lub framugi okna, a tkanina swobodnie zwisa. Można też zdecydować się na roletę, w której tkanina znajduje się w specjalnej prowadnicy, dzięki czemu można ją bez problemu wykorzystać do montażu przy oknach połaciowych na poddaszach, nawet o bardzo dużych skosach.

Rolety plisowane

Są to rolety chętnie wybierane do wnętrz nowoczesnych. Wykonywane są ze sztywniejszej tkaniny, która ładnie układa się w plisy. Często tego typu rolety można zaciągać zarówno od dołu, jak i od góry. To pozwala na większą kontrolę tego, ile światła dostaje się do wnętrza. Szczególnie ciekawie prezentują się rolety tego typu wykonane z tłoczonej tkaniny, która podkreśla unikatowy wystrój wnętrza.