Tomasz Wełna podpisał kontrakt z Widzewem

Doświadczony obrońca został nowym piłkarzem klubu z al. Piłsudskiego 138. Jego umowa obowiązuje na dwa najbliższe sezony.

Urodzony w Ciechanowie zawodnik do Widzewa trafił z Olimpii Grudziądz, w której w minionym sezonie rozegrał 31 meczów w I lidze (29 od pierwszej do ostatniej minuty). W obecnych rozgrywkach, szczebel niżej, wystąpił w pięciu spotkaniach (czterokrotnie w podstawowym składzie). Wcześniej Tomasz Wełna był piłkarzem między innymi Polonii Warszawa, z którą zadebiutował w ekstraklasie, Dolcanu Ząbki, Cracovii czy Stomilu Olsztyn.

Łącznie środkowy obrońca, który grać może również na lewej stronie defensywy, zaliczył już prawie sto meczów w pierwszej lidze, strzelając w tym czasie trzy bramki. W trakcie kariery występował również za granicą. W Arisie Limassol zagrał 14 razy w cypryjskiej ekstraklasie, zdobywając jednego gola.

W piątek Wełna podpisał z Widzewem dwuletni kontrakt, co zwiększy rywalizację w linii defensywnej beniaminka. Jego nowy klub z byłym – Olimpią – zagra o punkty 3 listopada w Grudziądzu, w ramach 17. kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi.

Jestem zaszczycony tym, że będę mógł nosić trykot Widzewa. Takiemu klubowi się nie odmawia. Kibice, otoczka, atmosfera, stadion – wszystko jest tu już na poziomie ekstraklasy. Z niecierpliwością czekam teraz na pierwszy mecz – przyznał nowy nabytek Widzewa.

Źródło www.widzew.com