Prawie 6 tys. uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny

499

3 września w tomaszowskich placówkach oświatowych zainaugurowano rok szkolny 2018/2019. W szkołach podstawowych i oddziałach gimnazjalnych prowadzonych przez miasto uczyć się będzie 5 960 dzieci. Wśród nich jest prawie 600 pierwszaków.

W uroczystych inauguracjach nowego roku szkolnego w tomaszowskich szkołach wzięli udział m.in. prezydent Marcin Witko, wiceprezydent Zofia Szymańska oraz dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Halina Szczucińska.

FOTO


Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy Oświaty,
Drodzy Uczniowie i Rodzice

Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy nowy rok szkolny. Pierwszy września to dzień wielu różnych oczekiwań i nadziei, szczególnie ważny dla tych, którzy pierwszy raz przekraczają próg szkoły, by rozpocząć swoją przygodę z nauką.

To jaki będzie ten rozpoczynający się rok szkolny, zależy przede wszystkim od Was, Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie. Jestem głęboko przekonany, że szkoła, nawet w dobie tak popularnych mediów społecznościowych może być miejscem doskonale kształtującym Waszą wiedzę i rozwój, miejscem nie tylko przyjaznym, ale też atrakcyjnym i inspirującym. Dlatego życzę Wam w nowym roku szkolnym przede wszystkim zaangażowania w dążeniu do wykraczania poza tradycyjnie rozumianą wiedzę oraz odwagi i uporu w wyrażaniu własnych opinii i postaw. Nade wszystko życzę Wam jednak spełnienia marzeń. Wierzę, że wkroczycie w ten nowy rok szkolny z pasją, ogromną energią i entuzjazmem.

Życzę Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty wielu sukcesów pedagogicznych i zawodowej satysfakcji. Doceniam Państwa starania i doskonale wiem jak ważna jest Państwa praca. To Wy przekazujecie wiedzę o współczesnym świecie i kształtujecie kolejne pokolenia, które w przyszłości wezmą odpowiedzialność za naszą społeczność i nasze miasto.

W tym dniu pamiętam o Was, Szanowni Rodzice. Wiem, że mocno przeżywacie początek roku szkolnego. Zapewniam Was, że nadzorowane przeze mnie placówki oświatowe dołożą wszelkich starań, aby Państwa dzieci były pod dobrą opieką, gwarantującą im bezpieczeństwo i kompetentne przekazywanie wiedzy. Staramy się, aby uczniowie tomaszowskich placówek mieli dostęp zarówno do edukacji na najwyższym poziomie, jak i nowoczesnych pomocy naukowych oraz bazy sportowej. Jestem też pewien, że Państwa dzieci otoczone będą każdego dnia życzliwością i wszechstronną pomocą dyrekcji, nauczycieli i wychowawców.

U progu roku szkolnego 2018/2019 życzę Wam wszystkim, aby był on dla Was czasem realizacji wielu zamierzeń, czasem niezliczonych powodów do dumy i radości z sukcesów.

Marcin Witko,
Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego

FOTO