Powstanie nowa droga na terenie byłych Zakładów WISTOM

1163

Miasto przygotowuje się do budowy nowej drogi z pełnym uzbrojeniem na terenie byłych Zakładów Włókien Chemicznych WISTOM. Od strony południowej połączy się ona z ul. Spalską, a od strony północnej z ul. Piaskową, natomiast od strony zachodniej i wschodniej graniczyć będzie z zabudowaniami po dawnej fabryce.

Układ drogowy w tej części miasta został wytyczony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w taki sposób, by zapewniać komunikację ze wszystkimi obecnie istniejącymi działkami na terenie byłych Zakładów Włókien Chemicznych WISTOM.

Nowe drogi powstaną w kilku etapach. W pierwszym zostanie wybudowana najważniejsza infrastruktura. Będzie to ulica o długości około 1800 m, która połączy główne dojazdy od ul. Spalskiej i od Piaskowej. W ramach prac powstanie jezdnia o szerokości 6 m, chodnik, zjazdy i oświetlenie uliczne. Drogowcy wykonają też kanalizacje deszczową, sanitarną i wodociąg.

Wartość pierwszego etapu to około 8 mln zł. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2019 – 2020.

Obszar na którym ma powstać nowa droga należy obecnie do kilkudziesięciu przedsiębiorców. Przedstawiciele magistratu prowadzą z nimi rozmowy w sprawie przejęcia części ich działek. Dzięki nowej infrastrukturze wzrośnie wartość nieruchomości przedsiębiorców, a także zostaną uwolnione kolejne tereny inwestycyjne. W rezultacie będą mogły powstać nowe firmy i nowe miejsca pracy.

Źródło: Urząd Miasta