Widzew lepszy w meczu na szczycie

1069

W meczu 13. kolejki II ligi Widzew wygrał w Radomiu z Radomiakiem 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 40 minucie pojedynku Dario Kristo, czym spowodował że łódzki Widzew nadal przewodzi w drugoligowej tabeli.

Po meczu powiedzieli:

Bardzo cieszę się z punktów, bo był to trudny mecz. Wyszliśmy na boisko bardzo skoncentrowani, nie chcieliśmy popełnić błędów, przydarzyły się one, ale bez konsekwencji. Później jednak drużyna czuła się coraz pewniej na boisku. Udało nam się utrzymywać przy piłce i to dało nam spokój. Mieliśmy swoje sytuacje i powinniśmy je wykorzystać. Cieszy mnie konsekwencja i to, że nie straciliśmy bramki. W drugiej połowie chcieliśmy utrzymać wynik, brawa dla chłopaków, że wytrzymali obciążenie. Najważniejsze są punkty.

Dariusz Banasik (Radomiak):

Dobrze weszliśmy w mecz, ale im dalej, tym było trudniej. To było dla nas ważne spotkanie w kontekście walki o najwyższe cele. Nie sprostaliśmy temu. Trudno dochodziło się nam dzisiaj do sytuacji, choć mieliśmy ich kilka, także ze fragmentów gry. Widzew postawił nam wysoko poprzeczkę, ale nie zdaliśmy tego egzaminu.

Radomiak Radom – Widzew Łódź 0:1 (0:1)