Tomaszowski Oddział ZUS uruchomił infolinię o e-ZLA dla lekarzy i płatników składek

618

Lekarze, którzy wystawiają elektroniczne zwolnienia lekarskie mogą zadzwonić do eksperta ZUS, który przez telefon udzieli informacji w sprawie bieżącej obsługi e-ZLA. Z infolinii mogą też korzystać płatnicy składek, obsługujący elektroniczne zwolnienia lekarskie.

 W przypadku kłopotów z wystawianiem zaświadczeń, certyfikatem ZUS, anulowaniem zaświadczeń i innych zdarzeń związanych z wystawianiem elektronicznych zwolnień lekarskich, zapraszamy do skorzystania z pomocy ekspertów ZUS, którzy będą dyżurować od poniedziałku do piątku, w godz. od 8:00 do 15:00 pod numerami telefonów: 44 726 36 03 oraz 44 724 57 16. Koszt połączenia, zależy od umowy klienta z jego telekomunikacyjnym operatorem.

Przypominamy, że od 1 grudnia br. papierowe druki ZUS ZLA przestaną obowiązywać i jedyną formą w jakiej lekarze będą mogli wystawić zwolnienie lekarskie będzie forma elektroniczna. Pracownicy ZUS wspierają lekarzy przy wdrażaniu zmian. Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim i podległe mu jednostki terytorialne organizują bezpłatne szkolenia dla lekarzy w swoich jednostkach oraz w miejscach pracy lekarzy. Wystarczy skontaktować się z ZUS-em albo zajrzeć na stronę www.zus.pl w zakładkę Wydarzenia i szkolenia, wybrać odpowiednią miejscowość, by przekonać się jakie szkolenia w najbliższym czasie proponuje ZUS.

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

woj. łódzkiego