Jesteśmy najlepsi w II lidze

W meczu 14. kolejki II ligi łódzki Widzew pokonał częstochowską Skrę 2:0.

Gole dla łodzian zdobyli:

Dario Kristo

Daniel Świderski.

Po meczu trenerzy na konferencji prasowej powiedzieli:

Paweł Ściebura (Skra):

Wiedzieliśmy, gdzie przyjeżdżamy i jaki to teren Byliśmy dobrze przygotowani i postawiliśmy Widzewowi wysoko poprzeczkę. Szkoda, że nie udało się ustrzec błędów – wiedzieliśmy, że Kristo jest kluczowy przy stałych fragmentach gry i niestety go nie dopilnowaliśmy. Początek drugiej połowy był niezły, niestety straciliśmy gola na 2:0 po szybkiej akcji i trudno było nam coś zdziałać. Szkoda sytuacji, w których my mieliśmy szansę na bramkę, bo gdybyśmy złapali kontakt, to można było coś ugrać.

Foto: www.widzew.com

Radosław Mroczkowski (Widzew)

Cały tydzień słuchałem, jaki to będzie łatwy mecz i jak to przejedziemy się po Skrze. Tego się obawiałem, że moim piłkarzom zostanie to w głowie. Byłem świadomy tego, że zmiany w składzie zakłócą nam pewne mechanizmy, ale zrobiliśmy to z premedytacją, żeby dać szansę chłopakom. Z jakością bywało różnie, ale zależało nam na punktach i z tego się cieszymy. Inne rzeczy zostawię sobie na analizę z drużyną. Zmiany w pierwszej połowie to był sygnał, żeby się obudzić. Jeśli chodzi o Dario, doznał stłuczenia mięśnia i to spowalniało jego działanie, więc nie chcieliśmy ryzykować. Gratuluję chłopakom, że wywalczyli punkty, bo to był nasz najważniejszy cel. Cieszy też, że znów zagraliśmy na zero z tyłu.

Widzew Łódź – Skra Częstochowa 2:0 (1:0)

Bramki:

1:0 – Dario Kristo (43’)

2:0 – Daniel Świderski (62’)

Widzew: Patryk Wolański – Marcin Kozłowski, Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marcin Pigiel, Mateusz Michalski (33’ Marek Zuziak), Maciej Kazimierowicz, Dario Kristo (60’ Sebastian Kamiński), Michael Ameyaw (63’ Mikołaj Gibas), Daniel Świderski, Przemysław Banaszak (35’ Daniel Mąka).

Skra: Mikołaj Biegański – Kamil Zalewski, Piotr Nocoń, Damian Nowak, Krzysztof Napora (74’ Karol Tomczyk), Wojciech Jurek, Adrian Błaszkiewicz, Dawid Niedbała (65’ Maciej Buławski), Oktawian Obuchowski, Adam Olejnik (84′  Michał Kieca), Mariusz Holik.

Sędzia: Marcin Szrek (główny)

Kartki: Pigiel, Kristo – Zalewski, Napora.

Widzów: 17 754