XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

353

Autor: ZSP Nr 3 im. Jana Pawła II

11 października wyruszyliśmy na XVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa” i zgromadziło na błoniach jasnogórskich ok. 14 tysięcy dzieci i młodzieży. O godz. 11:00 odprawiona została uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego i Duszpasterza naszej Rodziny ks. bp. Henryka Tomasika. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową dziękowaliśmy Bogu za liczne błogosławieństwa, których udziela nam za pośrednictwem Królowej Polski.

Środki finansowe, będące materialnym efektem pielgrzymki zostały przekazane za pośrednictwem Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK na pomoc dla najbardziej potrzebujących powstańców warszawskich.
Pięknym akcentem uroczystości było wypuszczenie w powietrze balonów z dołączonymi do nich pozdrowieniami z Jasnej Góry, odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Bożej i listu do Ojca Świętego Franciszka.Naszą grupę pielgrzymkową stanowiła 33. osobowa delegacja młodzieży wraz z pocztem sztandarowym oraz nauczyciele: Elżbieta Miloradović, Jacek Mrozicki i ks. Mariusz Turczyński.

Piękna pogoda, radosne usposobienie młodzieży oraz śpiew przy gitarze w wykonaniu ks. Mariusza uczyniły ten wyjazd wyjątkowym. Zostanie on zapewne na długo w naszej pamięci.