ZUS – tylko do jutra włącznie można zgłaszać szkoły do Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

227

Ostatni moment na zgłoszenia szkół do Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

Do 14 listopada br. przyjmowane są zgłoszenia szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Olimpiadzie ZUS – Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Już wkrótce pierwszy etap zmagań uczniów w ramach Olimpiady. W ubiegłym roku przystąpiło do niego 30 tys. uczniów w kraju.

Olimpiada to zwieńczenie projektu edukacyjnego o nazwie „Lekcje z ZUS”, który kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ubiegłym roku szkolnym, skorzystało z niego ponad 62 tys. uczniów z całego kraju. Połowa z nich wystartowała także w Olimpiadzie, walcząc o indeksy czy dodatkowe punkty na wybranych uczelniach, a także nagrody w postaci laptopów, tabletów i  innych.

Olimpiada składa się z trzech etapów. Pierwszy odbędzie się już 27 listopada br. Uczniowie dostaną we własnych szkołach do rozwiązania test z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Troje uczniów, którzy najlepiej rozwiążą test, będzie reprezentowało szkołę jako drużyna,  w drugim etapie Olimpiady, tzw. wojewódzkim. Z etapu wojewódzkiego zostanie wyłoniona najlepsza szkolna reprezentacja, która jako jedyna z województwa pojedzie na ostatni, krajowy etap Olimpiady w Warszawie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku najlepsze w województwie z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych okazały się uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim.

W ramach projektu Lekcje z ZUS, przeprowadzane są 4 lekcje, z których uczniowie dowiadują się po co się ubezpieczamy, jakie świadczenia nam przysługują kiedy jesteśmy ubezpieczeni, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak prowadzić firmę i opłacać składki. ZUS zapewnia przy tym bezpłatnie materiały edukacyjne w postaci zeszytów dla uczniów i nauczycieli, zawierających scenariusze lekcji oraz materiały multimedialne w postaci prezentacji i filmików.

Zgłoszenia do Olimpiady można przekazywać koordynatorom ds. edukacji, których adresy i telefony można znaleźć na stronie zus.pl/edukacja. Tam też można dowiedzieć się więcej na temat projektów edukacyjnych ZUS.

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa łódzkiego