Jak udekorować świąteczny stół?

758

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się, jak udekorować świąteczny stół. Nie czekaj na ostatnią chwilę
i dowiedz się, jak zrobić to dobrze.

Wbrew pozorom, dekoracja świątecznego stołu nie jest tak prosta, jak mogłoby się początkowo wydawać. Choć stół na święta może być zaaranżowany na wiele sposobów,
nie warto działać po omacku. Kiedy odpowiednio wcześniej nie zastanowimy się, jak udekorować świąteczny stół, a świąteczne przygotowania odłożymy na ostatnią chwilę może okazać się, że aranżacja nie wygląda tak, jak powinna. Jeśli chcemy aby świąteczne dekoracje tworzyły spójną całość warto już dziś zastanowić się, jak udekorować stół na święta.

Świąteczny stół – jak udekorować go krok po kroku

Krok 1

Zanim sięgniesz po jakiekolwiek świąteczne dekoracje, dobrze przetrzyj stół. Może wydawać się to dziwne, ale wiele osób wycierając sam blat zapomina, aby od czasu do czasu przetrzeć nogi stołu i wszystkie trudnodostępne oraz niewidoczne na pierwszy rzut oka zakamarki, w których od tygodni skrzętnie zbiera się kurz. Kiedy stół będzie czysty, przetrzyj go specjalnym preparatem do mebli, który zapewni mu połysk. Gotowe? Teraz możesz sięgać po tło do świątecznej aranżacji stołu.

Krok 2

Bez względu na to, czy decydujesz się na obrus czy sam bieżnik, to to czym przykryjesz stół stanie się tłem do świątecznej aranżacji. Właśnie z tego względu będzie lepiej, jeśli pominiemy te obrusy i bieżniki, które mają jakiekolwiek wzory i takie, których kolory mogą przyćmić wybrane przez nas ozdoby. Nie jest tajemnicą, że dla wielu doskonałym rozwiązaniem okazują się białe tkaniny, które faktycznie okażą się być idealnym tłem dla świątecznych ozdób i w żaden sposób nie przytłoczą stworzonej przez nas aranżacji.

Krok 3

Teraz kolej na ozdoby. W świecie mody i aranżacji wnętrz jest coś takiego, jak zasada trzech kolorów. Dlatego pamiętaj, aby cała aranżacja świątecznego stołu opierała się tylko na trzech kolorach. Gdyby było ich więcej, zdawałoby się, że na stole panuje nieład, a tego przecież nie chcemy. Kryształowe wazony, dekoracje w srebrnym kolorze, a także inne eleganckie dekoracje do domu na święta, między innymi takie jak te, które znajdziemy pod adresem https://www.indelo.pl/dekoracje-domu-cat-10 to dość uniwersalne rozwiązania, które będą doskonale prezentować się na tle białej tkaniny rozłożonej na świątecznym stole i co więcej, biel oraz srebro wciąż pozostają w zgodnie z najnowszymi trendami.

Krok 4

Kiedy aranżacja świątecznego stołu jest gotowa, a wszystkie dekoracje na świąteczny stół są już na swoim miejscu, pora zastanowić się, jaka zastawa na Wigilię będzie najlepsza. Pamiętajmy jednak, że świąteczna zastawa nie może być oderwana od aranżacji lecz powinna z nią współgrać. Aby zminimalizować lub całkowicie wyeliminować jakże niepożądany efekt nieładu, nie należy przesadzić z mnogością wzorów i kolorów. Jeśli świąteczne ozdoby dominują na stole, wybierzmy zastawę bez żadnych aplikacji. Jeżeli natomiast postawiliśmy na minimalizm i świąteczne dodatki na stole są jedynie małym akcentem, wówczas śmiało można sięgać po wzorzystą zastawę.