Wynajem krótko czy długoterminowy. Co się bardziej opłaca?

225

Branża wypożyczalni samochodowych miewa się coraz lepiej. Zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jeszcze kilkanaście lat temu, samochody wynajmowane były zazwyczaj na różnego rodzaju okazje, jak np. ślubu. Wynajem krótkoterminowy, ekskluzywnym samochodem w dniu ślubu był właściwie standardem. Jednak w ostatnich latach trend ten zmienia się, a możliwość wypożyczenia auta jest bardzo proste oraz powszechne. Jednak czy to się opłaca? I czy lepiej wynająć samochód “na chwilę” czy na dłuższy okres?

Wynajem krótkoterminowy

Jest coraz bardziej powszechny i ogólnodostępny. Właściwie w większości większych miast w Polsce oraz na świecie można skorzystać z usług samochodów na minuty. Rozwiązanie dość korzystne, ale tylko wtedy, gdy potrzebujemy auta faktycznie “na chwilę”. Opcja dobra np. dla mieszkańców dużych miast, gdyż nie muszą oni martwić się ani o opłaty związane z posiadaniem samochodu, ani o miejsce parkingowe, o które wcale nie tak łatwo.

Wynajem na dłuższy czas

Z określeniem dłuższego czasu jest o tyle ciężko, że dla jednych wynajem długoterminowy oznaczać będzie dwa tygodnie wyłącznego korzystania z samochodu, a dla innych okres ten będzie oznaczał co najmniej kilka tygodni, albo nawet miesięcy. Kwestie te najczęściej regulowane są przez firmy wynajmujące w regulaminach. Często posiadają one nieco inną ofertę i warunki dla krótko i długoterminowego wynajmu pojazdu, przy czym zastrzegają, że wypożyczenie długoterminowe oznacza okres, nie krótszy niż – i tu wpisują odpowiedni czas. Warto zwrócić uwagę na te opcje nawet jadąc na urlop, gdyż może się okazać, że dużo korzystniejszą ofertę dostaniemy wynajmując auto np. na dwa tygodnie niż na tydzień. Dotyczy to zarówno ofert wypożyczalni w kraju, jak i za granicą. Informacje często zawarte są już na stronach internetowych wybranych wypożyczalni, a jeśli nie, można w prosty sposób skontaktować się z wybraną firmą dzięki formularzom online, do czego zachęca jedna z brytyjskich firm na swojej oficjalnej stronie https://cheap–escorts.co.uk. To, czy bardziej opłaca się wynająć samochód na długi czy krótki okres czas zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Warto zastanowić się, jak długo będziemy rzeczywiście potrzebować samochodu? Czy faktycznie planujemy się dużo i często przemieszczać? Precyzując swoje potrzeby, łatwiej będzie nam dopasować idealną dla siebie opcję. Nie ma bowiem sensu płacić za wynajem auta na dwutygodniowy okres urlopu, jeśli z góry wiemy, że podczas urlopu zaplanujemy jedną, może dwie dłuższe wycieczki, gdyż przede wszystkim stawiamy na relaks i odpoczynek.