Zarezerwowałeś samochód w wypożyczalni? Sprawdź kiedy i jak można anulować rezerwację

340

Czas urlopu z reguły planowany jest z dość dużym wyprzedzeniem. Szczególnie w przypadku gdy jesteśmy pracownikami dużych firm, a czas wakacji jest wydarzeniem, wymagającym bardzo logistycznego rozplanowania. I udało się, urlop zaplanowany, wszystko zarezerwowane, a tu nagle okazuje się, że plany trzeba będzie zmienić…

Nieoczekiwana zmiana planów

Jest to bardzo przykre wydarzenie. Szczególnie gdy wszystko mamy już dopięte na “ostatni guzik”. Jednak zdarzają się sytuacje losowe, które krzyżują nawet najbardziej sprecyzowane plany. W przypadku wykupionych wycieczek to, czy możemy z niej zrezygnować i odzyskać chociaż część pieniędzy zależy od wielu czynników. Różne biura turystyczne różnie do tego podchodzą. Często ważny jest termin, w jakim rezygnujemy. Im bliżej daty wyjazdu, tym najczęściej gorzej. Czasem warto rozważyć próbę odsprzedania wycieczki komuś, kto mógłby w danym terminie pojechać lub polecieć za nas. Bywają sytuacje, że odsprzedaż miejsca, nawet w cenie nieco niższej niż sami zapłaciliśmy, może okazać się rozwiązaniem korzystniejszym niż całkowita utrata zainwestowanych pieniędzy.

Dodatkowe atrakcje na miejscu

Kwestia nieco się komplikuje, jeśli poza wycieczką zdecydowaliśmy się na wykup lub organizację wycieczek i zwiedzania “na własną rękę”. Niektóre rzeczy wymagają bowiem wcześniejszego ustalenia terminu i rezerwacji biletów. A jeśli zwiedzanie wymaga od nas przemieszczania się, często wybieraną opcją lokomocji jest wypożyczenie samochodu z wypożyczalni. I co wtedy? Wiele zależy od warunków umowy lub rezerwacji. Gdy wiemy już, że na pewno nie uda nam się wyruszyć na wymarzony urlop w planowanym terminie, wówczas najlepiej od razu skontaktować się z wypożyczalnią. W tym celu, można skorzystać ze strony internetowej https://www.maxes-angels.com/, a następnie wypełnienie kontaktowego formularza online. To, co dalej będzie z naszą rezerwacją zależy m. in. od czynnika czasu, a dokładniej- z jakim wyprzedzeniem anulowaliśmy rezerwację? Częstą praktyką jest, że jeśli odwołaliśmy z zachowaniem odpowiedniego, różnego dla firm, okresu wypowiedzenia, wówczas transakcja zostanie anulowana w zasadzie bez problemu. Jeśli natomiast odwołujemy ją tuż przed datą odbioru pojazdu, wówczas firmy mogą domagać się uiszczenia części lub całości kwoty za usługę. Jeśli zapłaciliśmy za wynajem auta z góry, to kwota ta, w zależności od ustaleń z wypożyczalnią, może zostać nam w całości lub w części zwrócona. Dlatego jeśli wiemy, że z wyjazdu nici, warto jak najszybciej poinformować o tym firmę i anulować rozpoczętą transakcję. Wtedy z dużym prawdopodobieństwem może uda się uniknąć niepotrzebnych kosztów.