Mammobus w Tomaszowie

291

Autor: Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Mammobus do Tomaszowa Mazowieckiego przyjedzie 4 i 7 stycznia 2019 r. Będzie stał przy sklepie Kaufland od strony parkingu (Konstytucji 3 Maja 1/3 ). Bezpłatną mammografię będą mogły wykonać panie w wieku 50 – 69 lat.

Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

Szczególnie zapraszamy panie z roczników 1966-1968 ponieważ niestety nie otrzymują one indywidualnych zaproszeń na badania mammograficzne.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.