Rodzinne granie dla Niepodległej

263

Autor: Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Szósta edycja siatkarskiej imprezy dla dzieci i rodziców „Mama, Tata, Ja i siata” odbyła się 9  grudnia w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego nr 1. Organizatorem tych rodzinnych  zawodów były: KS Lechia oraz UKS „13Joker”. Turniej realizowany był w ramach miejskiego projektu „Mini sport – mega zabawa” współfinansowanego przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki. Uczestnicy pamiętali o jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i jeszcze przed pierwszym gwizdkiem w trakcie  pamiątkowej fotografii wyeksponowali barwy narodowe podkreślając również patriotyczny akcent imprezy.


W niedzielny poranek  w sali gimnastycznej I LO spotkało się 20 rodzinnych zespołów (dzieci i rodziców) pasjonatów siatkówki.  Oprócz stałych uczestników turnieju wystartowali również goście z Rawy Mazowieckiej i Bełchatowa. Turniej rozgrywano „parami” w dwóch kategoriach: młodszej ( kl III i IV) oraz starszej ( kl V i VI ). Łącznie na 4 boiskach  do minisiatkówki  rozegrano 80 pojedynków, które pozwoliły wyłonić najlepsze drużyny rodzinne w obu kategoriach.  W młodszej kategorii wiekowej najlepsze okazały się: rodzina Wojtalczyków z SP 12 (mama Katarzyna, tata Artur i syn Dawid), przed drużyną  Pająków z SP 13 ( tata Jarosław i syn Michał ) i rodziną Przybyłkowiczów z SP12 (tata Marcin i syn Jakub). Kategorię starszą wygrała rodzina Panfilów z SP13  (tata Piotr i syn Jakub) przed teamem Gałeckich z Rawy Maz  ( mama Justyna, tata Konrad i syn Gabriel) oraz drużyną Grzybków  z Bełchatowa ( tata Tomasz i syn Filip )  Pełna klasyfikacja turnieju poniżej.

Klasyfikacja  VI-go turnieju siatkówki rodzinnej  „Mama, Tata, Ja i siata”

Kat. starsza ( kl V – VI )

I miejsce – Rodzina Panfilów ( tata Piotr i syn Jakub)  – SP 13 Tomaszów Maz

II miejsce – Rodzina Gałeckich –  ( mama Justyna, tata  Konrad  i syn Gabriel  ) – Rawa Mazowiecka

III miejsce – Rodzina Grzybków ( tata  Tomasz i syn  Filip )  –  Bełchatów

IV miejsce – Rodzina Krawczyków  „Tygrysy” ( tata Seweryn i syn Oliwier )

V miejsce – Rodzina Tokarskich  „Toka Team”  ( tata  Sebastian i syn Aleksander )

VI miejsce – Rodzina Korczaków ( tata Arkadiusz i syn Kacper )

VII miejsce – Rodzina Gruszków  „ Amatorzy” ( mama Jola i syn Mateusz )

VIII miejsce – Rodzina Poznańskich ( tata Paweł i syn Adam )

IX miejsce –  Rodzina Adamców ( tata Krzysztof i syn Aleksander )

X miejsce – Rodzina Kowalskich „PiS – piłka i siatka” ( tata  Mariusz i syn Aleksander )

XI miejsce – Rodzina Pietrzyków „ Rakiety”  ( tata Michał  i syn Jacek)

XIV miejsce – Rodzina Karczewskich „ Bike Team ” ( tata Robert i syn Kajetan )

XV miejsce – Rodzina „Młynarczyk Team” ( mama Izabela, tata Bartłomiej i syn Nikodem )

Kat. młodsza (III – IV)

I miejsce –  Rodzina Wojtalczyków –  ( tata Artur, mama Katarzyna i syn Dawid ) – SP 12

II miejsce – Rodzina Pająków ( tata Jarosław i syn Michał ) – SP 13

III miejsce – Rodzina Przybyłkowiczów – „Fantastyczni Optymiści” ( tata Marcin i syn Jakub ) – SP 12

IV miejsce – Rodzina Niedźwieckich – „Miśki” ( mama Anna i syn Szymon )

V miejsce – Rodzina Zagajnych ( tata Rafał i syn Szymon )

VI  miejsce – Rodzina Ambrozik Team ( mama Karolina i syn Oliwier )

VII miejsce – Rodzina Smejdów – „Zgrana rodzinka” ( mama Dobrawa i córka Alicja )