Jakie zabawki dla dzieci wybrać?

848

Kupując zabawki dla malucha trzeba pamiętać o tym, by były one dopasowane do wieku dziecka. Poza tym, najważniejsze jest to, by nie stanowiły dla niego zagrożenia

Cechy dobrze dobranych zabawek

Zabawki dla dzieci nie mogą być tylko ładne czy atrakcyjne pod względem wizualnym. Niezwykle istotne jest to, by były bezpieczne. Poza tym, ich funkcją jest rozwijanie umiejętności maluszka. Dlatego wybierając pierwsze zabawki warto kierować się pewnymi wskazówkami.

  • zabawki muszą być dopasowane do wieku dziecka, by maluch nie miał do czynienia z niewielkimi elementami, które można połknąć.
  • zabawki powinny mieć atest, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.
  • bardzo dobrym pomysłem jest wybór interaktywnych zabawek, które zaciekawią dziecko i pomogą mu w poznawaniu pierwszych zasad przyczynowo-skutkowych.
  • zabawki powinny być lekkie, łatwe w przenoszeniu.
  • ważne są kolory zabawek – wielobarwność rozwija postrzeganie maluch.
Najpopularniejsze zabawki dla dzieci

Jednym z najpopularniejszych zabawek dla dzieci jest oczywiście miś. Pluszak buduje
w dziecku poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Poza tym, jest miękki i miły w dotyku. Zawsze przydatne są także kredki i flamastry. Dzieci uwielbiają malować i tworzyć niepowtarzalne obrazki. Dzięki ryzowaniu uczą się kolorów i rozwijają swoją kreatywność. Niezastąpione są też lalki i samochodziki. Dzięki nim maluch uczy się wielu nowych rzeczy: odpowiedzialności, opiekuńczości, refleksu i zwinności. Oczywiście nieodłącznym elementem są klocki, które pozwalają maluchowi nauczyć się widzenia przestrzennego
i zmysłu budowania. Dla małych dzieci, doskonałą zabawką jest huśtawka, która pozwala się zrelaksować i odpocząć. Poza tym, rodzice często kupują również zabawki do kąpieli. Wiele fantastycznych zabawek znajduje się na: https://www.smarkacz.pl/. Firma oferuje produkty dla dzieci w każdym wieku. Dodatkowo, każda zabawka jest szczegółowo opisana, dzięki czemu można łatwo i szybko podjąć decyzję o zakupie.

Zabawki dla dziewczynek i chłopców

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo popularne było kupowanie dzieciom zabawek ze względu na płeć. Ogólnie przyjęty był fakt, że dziewczynki wolą lalki i zabawy w dom,
a chłopcy samochody i klocki. Obecnie ta granica się zaciera. Wiele zabawek jest uniwersalnych, odpowiednich zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Poza tym, każda zabawka uczy innych umiejętności, więc warto, by maluch miał styczność z różnego typu zabawkami. Trzeba pamiętać, że zabawki dużo bardziej rozwijają umiejętności malucha niż gry komputerowe i bajki. We wczesnych latach niezwykle istotne jest, by dziecko nabywało dobrych nawyków i rozwijało swoje umiejętności manualne.