Awans do I ligi i coraz lepsza organizacja klubu

910

Autor: www.widzew.com

W poniedziałek na stadionie przy al. Piłsudskiego odbyła się konferencja prasowa dotycząca zmian organizacyjnych w Widzewie.

W konferencji wzięli udział Remigiusz Brzeziński – przewodniczący rady nadzorczej Widzew Łódź SA oddelegowany tymczasowo do pełnienia funkcji prezesa spółki, Tomasz Stamirowski – członek rady nadzorczej i prezes Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź oraz Piotr Szor – wiceprezes zarządu Widzew Łódź SA.

Tomasz Stamirowski przedstawił dziennikarzom aktualne informacje dotyczące kwestii właścicielskich klubu oraz perspektyw rozwoju tej płaszczyzny. – Kwestie organizacyjne budzą niekiedy większe emocje niż sprawy sportowe. Patrząc na ostatni okres widzimy, że pewne kwestie trzeba podkreślić – musi być jasność, bo przekazy medialne są różne – powiedział Tomasz Stamirowski. – Stowarzyszenie liczy 23 osoby, głównie ze środowisk biznesowych. Widzew jest odbudowywany od zera przez kibiców. Osoby ze Stowarzyszenia pełną funkcję społecznie, członkowie zarządu dotychczas pobierali symboliczne wynagrodzenie – dodał.

Członkowie Stowarzyszenia są też najemcami wielu lóż biznesowych. Przychód ze skyboksów to około 40% wpływów ze sprzedaży karnetów. – To na pewno zalążek Socios. Stowarzyszenie jest odzwierciedleniem jednej z największych wartości klubu, czyli kibiców – stwierdził Tomasz Stamirowski.

O kwestiach personalnych opowiadał p.o. prezesa Widzewa Remigiusz Brzeziński. – Dążymy do zrekrutowania osób, które w pełni profesjonalny sposób będą zarządzać poszczególnymi płaszczyznami funkcjonowania klubu. Oczywiście krótkoterminowym celem sportowym jest awans do I ligi. Zatrudniliśmy już trenera od przygotowania fizycznego, dążymy do uzupełnienia drużyny zawodnikami, którzy podniosą jej jakość. Niedawno dołączył do nas koordynator ds. skautingu Piotr Kosiorowski, od maja na stanowisku dyrektora sportowego pracę zacznie Łukasz Masłowski – powiedział.

Widzew nie zapomina oczywiście o stałym rozwoju infrastruktury. – Jako klub prowadzimy rozmowy z UMŁ na temat Startu pod kątem potrzeb Akademii Widzewa, która będzie zarówno dostarczała zawodników do pierwszej drużyny, jak i będzie swego rodzaju silnikiem finansowym dla klubu – dodał Remigiusz Brzeziński.

O planach związanych z infrastrukturą klubową opowiadał wiceprezes Piotr Szor. – Projektem strategicznym dla Akademii jest Start, ale wystąpiliśmy też do UMŁ o dzierżawę terenów przy ul. Małachowskiego, co może nastąpić nie wcześniej niż po MŚ U20. Ośrodek ten jednak musi spełniać swoje cele, a tymczasem jest jeszcze nie w pełni funkcjonalny. Odbyłem rozmowy z władzami miasta i uzyskałem zapewnienie, że wiosną zostanie oddany do użytku budynek, a boisko hybrydowe w końcu stanie się naprawdę hybrydowe – mówił.

Jeśli chodzi o mistrzostwa świata, to mamy pewnie związane z tym problemy. FIFA chce przejąć stadion dwa tygodnie przed początkiem imprezy i operować nim przez pięć tygodni. Jako klub nadal nie wiemy, jak będziemy w tym czasie funkcjonować. Oczywiście nie porzuciliśmy projektu rozbudowy stadionu. Rozmowy trwają i trwać będą. Liczmy na rozbudowę o kilka tysięcy miejsc. Potencjał kibicowski jest wysoki, oczekiwania fanów również. Chcielibyśmy, aby efekty były widoczne na 110-lecie klubu – dodał.

Pełen zapis konferencji znaleźć można tutaj: