Hotel w Gdańsku podczas ferii zimowych 2019

3253
Wraz z Nowym Rokiem sezon ferii zimowych został oficjalnie otwarty! Jeśli wciąż zastanawiasz się, gdzie warto wyjechać na zimowe szaleństwo, naszą propozycją jest miasto Gdańsk. Bałtyk zimą jest tak samo ciekawy jak latem, a samo miasto organizuje wiele interesujących atrakcji dla dzieci i młodzieży. Kolejną zaletą jest mnogość hoteli o wysokim standardzie. Wybierając odpowiedni nocleg z lokalizacją w centrum Gdańska, zapewnisz niezapomniane ferie sobie i swojemu dziecku.

Dlaczego warto zatrzymać się w Gdańsku?

Jak wiadomo, Gdańsk to miasto o bogatej historii i wspaniałej architekturze. W codzienne rozrywki możemy niepostrzeżenie wpleść dodatkową dawkę wiedzy, organizując wypad do Muzeum Solidarności czy II Wojny Światowej, które powinny znajdować się na samym szczycie listy miejsc do odwiedzenia.

Wybierając hotel ulokowany na starym mieście tak jak Hotel Hanza, będziemy mieli doskonałą możliwość, aby dogłębnie poznać architekturę miasta. Kolorowe kamieniczki, ulica Mariacka, historyczny Neptun czy Kościół Mariacki są jednymi z licznych atrakcji znajdujących się na starówce. Warto również przejść się brzegiem rzeki Motława, co pomoże poczuć nam tajemniczą atmosferę miasta.

Ferie na sportowo

W myśl starego powiedzenia „w zdrowym ciele, zdrowy duch” warto zainteresować się sportowymi rozrywkami proponowanymi przez miasto. Zimowa aura sprzyja błogiemu szaleństwu, nawet jeśli śnieg nie zaszczyci nas swoją obecnością. Spędzając urlop w Gdańsku, warto zajść do Hali Olivia, gdzie znajduje się lodowisko i spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach. Dla poszukujących ekstremalnych wrażeń, dobrą propozycją mogą być kąpiele morsów w Morzu Bałtyckim. Jest to jeden ze sportów zimowych, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród osób w każdym wieku. Natomiast miłośnicy gór, dzięki krótkiej wycieczce poza Trójmiasto do Szymbarku czy na Łysą Górę, będą mieli okazję spędzić cały dzień jeżdżąc na nartach i snowboardzie.

Wspólne spędzanie czasu na sportowych atrakcjach sprawi, że twoje dziecko oderwie się na dłuższy czas od elektronicznych urządzeń i Internetu. Co jest życzeniem większości rodziców.

2.jpg

Jeśli nie jesteście fanami sportu albo wolicie zażywać go w umiarkowanych dawkach, oprócz kina czy zwiedzania, inną atrakcją zimową ofertowaną w okolicach miasta jest kulig. Rozrywka uwielbiana przez małych i dużych. Jest to alternatywa dla wszystkich tych, którym zależy na wyrwaniu się z miasta, chociaż na jeden dzień.

Podsumowując

Aby w krótkim czasie wziąć udział w większości atrakcji proponowanych przez miasto, warto zatrzymać się w hotelu w centrum Gdańska. Ułatwi ci to życie w postaci szybkiego poruszania się po mieście, dostępności ciekawych miejsc w zasięgu ręki oraz poznania miasta od bardziej lokalnej strony. Ponadto mieszkając w centrum, będziesz blisko wspaniałych kawiarenek, restauracji, teatru Wybrzeże i kina. Co pozwoli zaplanować ten cenny czas na dużej liczbie niezapomnianych atrakcji dla dzieciaków. W związku z tym warto dokładnie przejrzeć ofertę hoteli i wybrać propozycję, która najbardziej wpasuje się w twoje potrzeby.