Najlepsze miejsca dla narciarzy na Słowacji – oto nasze podpowiedzi

2744

Zbliża się długo wyczekiwany urlop. Od dawna planujesz wyjazd na narty. Pozostaje tylko kwestia ustalić miejsce. Skłaniasz się ku nartom na Słowacji, ale co dalej? Nie znasz regionów, przetestowałeś już kilka i szukasz czegoś nowego, a może masz ochotę powierzyć wybór losowi? Przeczytaj o najpopularniejszych lokalizacjach i wybierz się na narty na Słowacji do miejsca, którego nie zapomnisz nigdy!

Narty na Słowacji: Donovaly

Wybierając się na narty na Słowacji, możesz wybrać Donovaly. To ośrodek zlokalizowany w pasmach Wielka Fatra i Niskie Tatry. Teren wygospodarowany dla narciarzy jest jednym z najlepiej zorganizowanych, nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się. Stoki dostosowane poziomem trudności znajdą tu dla siebie i początkujący, i zaawansowani narciarze. Mało tego, trasy dzielą się na tradycyjne zjazdowe, popularne w ostatnich latach biegowe oraz wyczynowe slalomowe. Łącznie składają się na długość 11 km.

Jeśli warunki nie są do końca sprzyjające, trasy mogą być dośnieżone. Ponadto wcześnie rano lub późnym wieczorem oświetlają je sztuczne światła. Wygodny wjazd na górę jest możliwy dzięki wyciągom – aż szesnastu. Snowboardziści ucieszą się na wieść dostępności snowparku z przeszkodami. Miłośnicy relaksu po całym dniu na stoku skorzystają z źródeł termalnych.

Najlepsze miejsca dla narciarzy na Słowacji 1.jpg

Nigdy nie wyjeżdżaj na narty bez ubezpieczenia, które ochroni Cię przed ponoszeniem kosztów w nieprzewidzianych sytuacjach. Sprawdź, jaką polisę warto wybrać na narty na Słowacji: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-na-narty-slowacja/.

Narty na Słowacji: Čertovica

Kolejna wartościowa, malownicza i popularna lokalizacja narciarka na Słowacji to Čertovica. Nie jest duża, raczej kameralna. Ośrodek narciarski położony w Niskich Tatach zapewnia rozrywkę narciarzom średniozaawansowanym oraz bardzo zaawansowanym, jako że dostępne tam trasy należą do trudniejszych. Na sezon z idealnymi warunkami możesz liczyć nawet od października aż po maj. A jeśli będzie deficyt śniegu, ośrodek skorzysta ze sztucznego naśnieżania.

Całość tras w Čertovicy to blisko 7 km. Na stoki dostaniesz się jednym z sześciu wyciągów.

Najlepsze miejsca dla narciarzy na Słowacji 2.jpg

Narty na Słowacji: Zuberec

Nie zapomnieliśmy oczywiście o narciarzach początkujących oraz preferujących stoki łagodne. To dla nich odpowiedni będzie Zuberec. Jest zlokalizowany u podnóża szczytu Brestowa, czyli w tatrach Zachodnich. W praktyce rozdziela się na trzy obszary narciarskie: Janovky, Spalena – Zverovka oraz Milotin. Dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi idealny jest ten pierwszy, z racji iż oferuje stoki o znacznej szerokości i a aż trzema wyciągami.

Na trasy w razie potrzeby sztucznie naśnieżane oraz oświetlone trafisz, jeśli wybierzesz Janovky. Tam czeka Cię blisko 8 km tras. Możesz zapisać dziecko do szkółki narciarskiej bądź powieżyć w ręce indywidualnego instruktora. Dostępna też jest szkółka dla odważniejszych, którzy chcą spróbować swoich sił w snowboardingu.

Niezależnie od wybranej lokalizacji oraz poziomu zaawansowania pamiętaj, by nie wyruszać na narty na Słowacji bez właściwego ubezpieczenia. Zadbaj o wysokie kwoty leczenia i ratownictwa. Rozważ wykupienie NNW i OC. Chroń siebie i bliskich kompleksowo.