Tomaszowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowych ferii

505

Autor: KPP Tomaszów Mazowiecki

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim i jednostek podległych dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Prowadzą spotkania, prelekcje i konkursy. Aktywizują najmłodszych i uczą ich jak bezpiecznie spędzać czas wolny od szkolnych obowiązków.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Tomaszowie Maz. oraz podległych komisariatów w Rokicinach i Rzeczycy bardzo mocno angażują się w organizację różnego rodzaju zajęć i atrakcji dla dzieci i młodzieży szkolnej, która z końcem ubiegłego tygodnia rozpoczęła zimowe ferie. Jest to okres, w którym dzieci pochłonięte zabawą na świeżym powietrzu zapominają o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Dlatego policyjni profilaktyce, dzielnicowi oraz funkcjonariusze innych wydziałów, którzy na co dzień angażują się w życie lokalnych społeczności dbają o to by również w tym okresie nasze pociechy były bezpieczne oraz by ich świadomość w zakresie bezpiecznego wypoczynku i zabawy była co raz większa. Na tę okoliczność już od pierwszych godzin ferii zimowych w województwie łódzkim tomaszowscy mundurowi również przy wsparciu innych służb prowadzili zajęcia edukacyjne dla dzieci, które ferie spędzają na terenie Tomaszowa Maz. Do jednego ze spotkań doszło 8 lutego br. na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie policyjny profilaktyk z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii asp. Joanna Besztak przy współpracy ze strażakami i ratownikiem medyczny, przeprowadzili zajęcia na okoliczność przypadającego w dniu 11 lutego, ,,Międzynarodowego Dnia Telefonu Alarmowego”. Podczas zajęć prelegenci pomogli najmłodszym utrwalić w pamięci numery alarmowe do najważniejszych służb, oraz omówili potencjalne zagrożenia i sposoby ich unikania z jakimi mogą spotkać się w trakcie zimowego wypoczynku.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą prowadzone są również w budynku tomaszowskiej komendy. Podczas nietypowej wycieczki maluchy mają sposobność poznać z bliska specyfikę policyjnej służby, zobaczyć czym się różni służba na poszczególnych stanowiskach oraz jakie wyposażenie do codziennej służby wykorzystują policjanci. Takie spotkania policjantów z uczestnikami zorganizowanych ferii zimowych odbyły się kolejno 11 i 12 lutego br. i cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy mury naszej komendy opuszczali z szerokimi uśmiechami i wyposażeniem w policyjną wiedzę.

Mundurowi odwiedzili również uczestników zimowisk organizowanych przez Miejski i Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, i mają zaplanowane działania na cały okres zimowych ferii.