Pożegnanie z feriami

752

Autor: KPP Tomaszów Mazowiecki

Drugi tydzień zimowego wypoczynku dobiega końca. Bardzo aktywnie spędzili go tomaszowscy policjanci. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, funkcjonariusze spotykali się z najmłodszymi spędzającymi ferie w mieście. Podczas spotkań nie zabrakło uśmiechów i wspólnych zdjęć.

W mijającym tygodniu tomaszowscy dzielnicowi i profilaktycy odwiedzili uczestników zimowisk na terenie miasta jak również gościli ich na terenie komendy. Na spotkaniach poruszano przede wszystkim kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Najmłodsi mieszkańcy tomaszowskiego powiatu, usłyszeli jak prawidłowo zachowywać się na drodze, by uniknąć niebezpiecznych zdarzeń. Policjanci przypomnieli jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, szczególnie gdy robi się ciemno. Ponadto funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną z bezpieczeństwem na stoku i podczas zimowych zabaw. Przestrzegali przed zabawą na pozornie zamarzniętych zbiornikach wodnych, gdzie lód może nagle się załamać. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” omawiali prawidłowe zachowania narciarzy i snowboardzistów, przypomnieli o konieczności stosowania kasku ochronnego do 16 r.ż. Dzieciom przekazano również informację o konkursie plastyczno-fotograficznym „Stok nie jest dla bałwanów”.

I tak np. podczas minionego tygodnia dzielnicowy mł.asp. Grzegorz Kołodziejski analogicznie do ubiegłego tygodnia przeprowadził dla grupy kilkuset dzieci pouczające prelekcje połączone z zabawą dla uczestników zimowiska w kinie Helios. Policyjna profilaktyk asp. Joanna Besztak oprowadziła wycieczkę uczniów z tomaszowskiej ,,Dziewiątki” i dowiedziała maluchy z ,,Wyspy Szkrabów”. Policjanci odwiedzili również uczestników ,,zimowiska w Tkaczu”.