Kolejny etap Planu Gliniarz za nami

885

Autor: KPP

Za nami drugi etap zajęć treningowych w ramach projektu „Plan Gliniarz”. 26 lutego 2019 roku o godz. 15.00 spotkaliśmy się z uczestnikami w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie w powiecie łaskim. Tym razem oprócz zajęć z Mistrzynią Świata w Taekwondo sierż. Sztab. Martą Mysur z KWP w Łodzi uczestnicy mieli okazję poznać niektóre tajniki walki w parterze. Swoimi doświadczeniami podzielił się doświadczony instruktor brazylijskiego jiu-jitsu Dawid Zakrzewski.

Techniki, które wykorzystuje się we wspomnianym sporcie walki mogą okazać się bardzo przydatne w służbie policjantów ale również życiu codziennym.  Przypomnijmy, że projekt skierowany jest do policjantów i pracowników Policji woj. łódzkiego, studentów oraz uczniów ostatnich klas szkół średnich z terenu województwa łódzkiego, którzy mają ukończone 18 lat. Ważne aby mieć za sobą co najmniej rok treningów w zakresie sztuk walki.

Na macie spotkała się grupa pasjonatów różnych sztuk walki, aby wspólnie trenować pod okiem instruktorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i szkoły sztuk walki Octopus. Uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz konsultacji w zakresie technik walki. Kilkanaście osób różnej płci i w różnym wieku wykonywała zadania treningowe sprawdzając swoje umiejętności. Z pozoru proste ćwiczenia wymagały gibkości, wytrzymałości i dobrej koordynacji ruchowej. Tempo kolejnych zadań nie pozwalało uczestnikom ostygnąć. Po raz kolejny zajęcia zostały ocenione bardzo pozytywnie.

Następne spotkanie w ramach projektu odbędzie się 26 marca 2019 roku o godzinie 13:00 w Powiatowej Hali Sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Pabianicach przy ulicy Świętego Jana 30-36.
Możesz do nas dołączyć, szczegóły znajdziesz tutaj