Akcja Caritas „Tak, Pomagam”

473

Autor: SP Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego

W piątek i sobotę, 29 i 30 marca 2019 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną, szesnastą, zbiórkę   na terenie naszej archidiecezji w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce.

Podczas zbiórki wolontariusze Caritas zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu: herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla Parafialnych Zespołów Caritas i dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych.

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Jak zwykle w pełnej gotowości są już wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas  oraz ze Szkolnego Koła Caritas(wraz z opiekunem p. Marcinem Rybakiem) działającego przy naszej szkole, którzy będą zbierać produkty w Biedronce przy ulicy Wandy Panfil.

Serdecznie prosimy o włączenie się w zbiórkę i hojne wsparcie!