Policyjni profilaktycy rozmawiają z młodzieżą o szkodliwości narkotyków i dopalaczy

563

Autor: KPP

W dniu inauguracji kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym ,,Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, policyjni profilaktycy z Komendy Powiatowej w Tomaszowie Mazowieckim, prowadzili zajęcia związane z przedmiotową tematyką dla uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej i klas trzecich Gimnazjum w Zawadzie. W trakcie zajęć informowali o szkodliwości narkotyków i dopalaczy oraz o tym jak pozostać asertywnym na wszelkiego rodzaju używki.

2 kwietnia 2019 roku policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii tomaszowskiej komendy w uzgodnieniu z dyrekcją szkół w Zawadzie przeprowadzili dla najstarszych nastoletnich uczniów zajęcia z zakresu szkodliwości i konsekwencji zażywania substancji psychoaktywnych. Termin nietypowych zajęć, nie był przypadkowy bowiem właśnie dzisiaj, w godzinach porannych miała miejsce inauguracja kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym ,,Narkotyki i dopalacze zabijają”, prowadzonej pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Młodzi ludzie stojący niemalże na progu dorosłości z dużym zaciekawieniem słuchali mundurowych zadając jednocześnie wiele pytań związanych z tematyką zajęć. Zajęcia prowadzono w rożnym czasie z kilkoma grupami, lecz na ich koniec wszyscy zgodnie potwierdzali, że nie warto marnować swojego zdrowia i ryzykować życia dla wszelkiego rodzaju używek, dopalaczy i narkotyków.

Link do materiałów z kampanii ,,Narkotyki i dopalacze zabijają”