„Telewizyjny” sukces PGE GKS

641

Autor: GKS Bełchatów S.A.

Seria trzech meczów bez zwycięstwa została w niedzielne popołudnie przerwana i to w efektowny sposób! Drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała 3:0 Znicz Pruszków i do wicelidera traci już tylko dwa punkty. Spotkanie przy Sportowej można było obejrzeć m.in. w TVP 3.

Spotkanie 27. kolejki II ligi lepiej rozpoczęli bełchatowianie. Już w 4. minucie Damian Michalski głową uderzył na bramkę gości, ale było to uderzenie zbyt lekkie. Chwilę później Bartłomiej Bartosiak strzelił mocno z dystansu, ale obok słupka. W 10. minucie „Bartas” przebił się z piłką, zagrał ją do Marcina Ryszki  a jeden z czterech młodzieżowców w naszej ekipie świetnie zagrał ją do Patryka Mularczyka, który ze spokojem pokonał Piotra Misztala ciesząc się z ósmego trafienia w sezonie. W odpowiedzi Patryk Czarnowski ze Znicza przestrzelił z bliskiej odległości. Po pół godzinie ponownie „Micha” głową mógł pokusić się o gola, ale strzelił nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy stroną przeważającą byli goście, ale nic, poza rzutami rożnymi i niezbyt groźnymi strzałami nie wyniknęło.

Po zmianie stron nadal to pruszkowianie mieli więcej z gry i 120 sekund po gwizdku jeden z gości oddał strzał z 11. metra, ale został on zblokowany. Chwilę później Paweł Lenarcik obronił groźny, płaski strzał przy słupku. W 58. minucie „Lenti” broni z problemami uderzenie z dystansu. Odpowiedź ekipy Artura Derbina była nokautująca. W 60. minucie Patryk Mularczyk zacentrował z rzutu wolnego a z bliskiej odległości futbolówkę wbił nogą do siatki Marcin Grolik. To pierwszy gol „Grola” w sezonie. Nie minęło 120 sekund, kiedy Emile Thiakane pognał lewym skrzydłem i zagrał piłkę mocno w pole karne, ta została podbita przez bramkarza Znicza a Bartosz Biel dopadł do niej i wpakował głową do bramki. To z kolei siódme trafienie „Bielika”. Ta bramka w jakimś sensie „zamknęła” mecz, w którym już wiele ciekawego się nie wydarzyło, a giekaesiacy kontrolowali jego przebieg.

W przyszłą sobotę PGE GKS Bełchatów zagra w Boguchwale ze Stalą Stalowa Wola.

PGE GKS Bełchatów – Znicz Pruszków 3:0
Patryk Mularczyk 10., Marcin Grolik 60., Bartosz Biel 61.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik – 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 5. Damian Michalski, 2. Mateusz Szymorek – 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka – 7. Bartłomiej Bartosiak (58, 14. Bartosz Biel), 19. Patryk Mularczyk (83, 77. Mateusz Stolarczyk), 11. Émile Thiakane (78, 15. Viktor Putin) – 59. Przemysław Zdybowicz (70, 13. Artur Golański)

Znicz Pruszków: 12. Piotr Misztal – 4. Marcin Bochenek, 5. Adrian Rybak, 6. Michał Wrześniewski, 16. Kacper Smoleń – 21. Paweł Tarnowski (76, 13. Patryk Kubicki), 14. Adrian Małachowski, 10. Maciej Machalski (75, 15. Przemysław Kocot), 11. Marcin Smoliński (64, 7. Arkadiusz Pyrka), 2. Patryk Czarnowski – 9. Dariusz Zjawiński (77, 17. Bartłomiej Faliszewski)

żółte kartki: Bartosiak, Grolik – Rybak, Tarnowski.
sędziował: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).
widzów: 1.250